Ogłoszenia na XXIV Niedzielę zwykłą, 16.09.2018 r.

OGŁOSZENIA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
16 WRZEŚNIA 2018 R
.
1. Jutro wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – patrona naszego przedszkola. Całą społeczność przedszkolną zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

2. Jutro także rocznica sowieckiej napaści na Polskę 17 września 1939 r. Modlić się będziemy za poległych i zamęczonych w łagrach syberyjskich.

3. We wtorek święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży. Nabożeństwo do św. Antoniego.

4. We wtorek zbiórka ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej.

5. W środę nowenna do Matki Bożej – zapraszamy czcicieli szkaplerza.

6. W czwartek przypada 38 rocznica śmierci ks. Kazimierza Żydzika – proboszcza budziwojskiego. Od 17.15 adoracja i spowiedź.

7. W piątek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

8. W sobotę spotkanie scholi o 16.00.

9. W sobotę rozpocznie się podróż apostolska papieża Franciszka na Litwę, Łotwę i Estonię. Otoczmy papieża modlitwą, oglądajmy transmisje w TV Trwam.

10. W niedzielę różaniec róża Teresy Basiura.

11. Spotkania bierzmowanych: w środę 19 września kandydaci z klas VIII, w środę 26 września kandydaci z III klasy gimnazjum. Spotkania w kościele po Mszy wieczornej.

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Miejskiej prosimy rodziny: Marioli Grzebyk, Bogusławy Błażejowskiej, Małgorzaty Maternia, Sławy Lelek, Dagmary Pasieka, Katarzyny Fień, Zuzanny Fień, Haliny Mazur, Beaty Rejzer, Magdaleny Rachel.

13. W zakrystii trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 1 października. Koszt 70 zł. Do ubezpieczenia podajemy datę urodzenia. Pamiętamy do którego autobusu jesteśmy zapisani. Wyjazd o 3.30 z parkingu kościelnego.

14. W tym tygodniu będzie przeprowadzona ogólnopolska akcja „Kromka chleba dla sąsiada” polegająca na zbiórce żywności trwałej. Akcję współorganizują „Caritas” i sieć sklepów „Biedronka”. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie zbierać żywność w „Biedronce” na Pułanku w piątek w godzinach popołudniowych i w sobotę od godz. 10.00. Zapraszamy do składania żywności trwałej dla ubogich.

15. Bóg zapłać za makulaturę na misje. Kontener prawie pełny. Można składać do jutra wieczorem.

16. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Po Mszy św. będzie jeszcze zbiórka do puszek na Diecezjalne Radio „Via”.

17. Nasz dekanat został wyznaczony przez księdza biskupa do pomocy w budowie kościoła pw. bł. ks. Władysława Findysza na Osiedlu pomiędzy Słociną, Chmielnikiem i Malawą. Za tydzień przybędzie do nas tamtejszy proboszcz ks. Władysław Srebrny – dawny wikariusz w Budziwoju, który wygłosi słowo Boże, a po Mszach św. wraz z członkami Komitetu Budowy Kościoła będzie zbierał ofiary na placu przed kościołem. Wesprzyjmy hojnie ten zbożny cel.