Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 09.06.2019 r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
9 CZERWCA 2019 R.

1. Dzisiaj o 15.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po Mszach zbiórka do puszek na powodzian.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Światek – Matki Kościoła, Msze św. 7.00, 9.00, 18.00.

3. W poniedziałek, wtorek i środę Triduum przygotowujące do odpustu św. Antoniego.

4. We wtorek o 17.30 różaniec w intencji poszanowania życia. Zapraszamy Duchową Adopcję.

5. W środę zbiórka wszystkich ministrantów, zapraszamy też kandydatów z kl. III i IV.

6. W czwartek odpust ku czci św. Antoniego naszego patrona, w naszej parafii dzień świąteczny. Msze św. z poświęceniem lilii będą: 7.00, 9.00 – z błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dziecka, 11.00 – z błogosławieństwem dzieci do 1 roku życia, 18.00 – uroczysta suma odpustowa z procesją. Pół godziny przed każdą Mszą św. spowiedź. Na sumę odpustową zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia, dzieci komunijne w strojach, ministrantów, lektorów, scholę, chór. Panie z chóru i dziewczyny ze scholi prosimy do obrazów.

7. Na odpuście rozprowadzany będzie „Chleb św. Antoniego” – znak dobroczynności, dobrowolne ofiary przeznaczone będą ma placówkę misyjną w Republice Południowej Afryki, gdzie pracuje s. Joanna Rapacz. Siostry prowadzą tam: przedszkole, szkołę dla niepełnosprawnych dzieci, hospicjum dla dzieci chorych na AIDS. Starajmy się wesprzeć te dzieła

8. W sobotę o 6 rano wyjazd w Bieszczady do źródeł Sanu. Trwają zapisy. Koszt 100 zł. Zapraszamy do udziału w tej wyprawie, są jeszcze wolne miejsca.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Trójcy. Różaniec róża Alicji Szura. Prosimy o składkę inwestycyjną. O godz. 16.00 grill dla ministrantów i lektorów, scholii i oazy.

10. Zapowiedzi: Amadeusza Ataman-Magdalena Gajdek, Piotr Maciąg-Jagoda szczęch (zap.I); Ł. Szura – E. Betleja, A. Płoskoń – M. Fogt, S. Szpunar – K. Grys (zap. II); M. Lampart-A. Lampart, K. Materna-M. Mosiężny, G. Ziętek-A. Cierpiał (zap. III).

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Teresy Mitał, Anny Ziarnik, Łucji Mitał, Małgorzaty Trafidło, Agaty Gruba, Reginy Kędzior, Elżbiety Szewczyk, Magdaleny Piąta, Iwony Żarów, Anety Jabłońskiej.

12. Procesja Bożego Ciała będzie na ul. Budziwojskiej po Mszy św. o 12.00. O pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy mieszkańców z ul. Budziwojskiej- numery parzyste: ołtarz I u rodziny Wilga, numery Budziwojska od 398 do 346 – rodziny: Anny Borowiec, Elżbiety Mierzwa, Danuty Pasternak, Beaty Glac, Kateryny Harpula, Anety Oczoś, Marty Głodowskiej, Eweliny Jamróz, Bernardetty Soleckiej, Bożeny Żarów; ołtarz II u rodziny Ocieczek, numery Budziwojska od 340 do 286a – rodziny: Katarzyny Pitera, Renaty Rydel, Piotra Borowiec, Małgorzaty Drążek, Romana Kalembkiewicz, Longina Pięta, Moniki Głodowskiej, Zofii Pitera, Heleny Paśko, Danuty Kalandyk, Marii Głodowskiej; ołtarz III u rodziny Cag, numery Budziwojskiej od 286 do 238 – rodziny: Aleksandry Krok, Genowefy Krok, Anety Gierlach, Renaty Krawczyk, Izabeli Rusin, Ewy Paluch, Agnieszki Stachyra, Elżbiety Krok, Danuty Krok, Danuty Korbeckiej, Jolanty Nowak ; ołtarz IV na placu kościelnym, Budziwojska numery od 236 do 202, rodziny – Katarzyny Leśniak, Katarzyny Głodowskiej, Aldony Wisniowskiej, Olgi Kustra, Krystyny Szczoczarz, Bronisławy Głodowskiej, Elżbiety Albrzykowskiej, Teresy Cag, Anny Krok, Kazimiery Głodowskiej, Haliny Głodowskiej. Rodziny od ołtarzy mają zaliczoną kolejkę do sprzątania kościoła. Prosimy o ofiary po 50 zł na kwiaty do ołtarzy i zakup innych rzeczy-pierwsze osoby z poszczególnych rejonów prosimy o pozbieranie ofiar.

13. Panów z poszczególnych rejonów prosimy w środę przed Bożym Ciałem na godz. 17.00 do postawienia brzózek, które będą dowiezione na plac kościelny i ołtarzy. Natomiast panie z rejonów prosimy w ten sam dzień na 19.00 do siostry zakrystianki po obrusy, lichtarze, dywaniki i kwiaty do ołtarzy, które prosimy zawieść do rodzin u których są ołtarze, a w Boże Ciało od 10.00 prosimy ubrać ołtarze.

 Do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie!