OGŁOSZENIA – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29 WRZEŚNIA 2019 R.

 1. Dzisiaj o 14.00 pogrzeb Aleksandry Głodowskiej z ul. Kwiatowej.
 1. W poniedziałek po Mszy spotkanie kandydatów na ministrantów.
 1. We wtorek po Mszy spotkanie lektorów.
 1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. W kościele jest to czas modlitwy różańcowej, na którą bardzo serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.
 1. W dni powszednie różaniec będzie po Mszy św. wieczornej – w czwartki przed Mszą św., a w niedziele o 17.00. 
 1. Tegoroczne rozważania różańcowe poświęcone są tematyce misyjnej. Dla dzieci młodszych będzie konkurs na uczestnictwo z planszami i naklejkami.
 1. Papież Franciszek miesiąc październik ustanowił Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym oraz zaprosił  ludzi Kościoła do ożywienia świadomości misyjnej i do pomocy misjom. Jako parafia chcemy wesprzeć finansowo odbudowę kościoła w polskiej wiosce Białystok na Syberii, który spłonął w 2017 r.- aktualnie Msze odprawiane są pod gołym niebem – zdjęcia na naszym FB. Na ten cel będzie zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę, a cały miesiąc  można składać ofiary do puszek w balaskach.
 1. W środę po Mszy katecheza dla dorosłych o rzeczach ostatecznych człowieka.
 1. I czwartek miesiąca od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi – zapraszamy uczniów klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania. Po Mszy św. nabożeństwo pokutne i spowiedź dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
 1. I piątek miesiąca: 6.30 spowiedź, 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Serca, 8.30 wyjazd do chorych w Villa Seniora i po domach, 16.30 spowiedź,  Komunia o 17.00 i 17.30, o 18.00 Msza św. z nabożeństwem różańcowym. O 16.30 spotkanie oazy młodszej, a po Mszy oazy starszej.
 1. I sobota miesiąca – po Mszy wieczornej różaniec fatimski.
 1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę Świętych Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny.
 1. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. aspersja i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, różaniec o 17.00. Na Mszy z udziałem dzieci o 10.30 poświęcenie różańców dzieciom komunijnym z klas III, które zapraszamy wraz z rodzicami.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie, z ul. Sportowców prosimy rodziny: Moniki Kotarba, Anny Bochenek-Pięta, Krystyny Bieniarz, Anny Kyc, Janiny Kyc, Alicji Witek, Zofii Burdasz, Czesławy Domoń, Jolanty Wilk, Stanisława Kozik, Renaty Gutkowskiej, Eugeniusza Nitka.
 1. Na pielgrzymkę do Częstochowy obydwa autobusy są pełne. Trwają zapisy na busa (24 osoby).
 1. W czwartek 10 października po Mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII, których zapraszamy wraz z rodzicami.
 1. W sobotę 12 października organizujemy wyjazd w Bieszczady. Wyjście z Rajskiego przez Studenne, Tworylne, następnie Krywe, Hulskie i zejście w Zatwartnicy. Koszt 60 zł, w tym przejazd, ubezpieczenie, obiado-kolacja (dwa dania), przewodnik. Zapisy od dzisiaj w zakrystii i u ks. Damiana. Zapraszamy.
 1. Na stoliczku jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny”. Zapraszamy do lektury.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy członkom wspólnoty Cenacolo (zob. http://cenacolo.pl/) za wygłoszone świadectwa. Bóg zapłać.