OGŁOSZENIA – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 27 PAŹDZIERNIKA 2019

 1. Dzisiaj o 14.00 pogrzeb śp. Antoniego Kalandyk z ul. Jarzębinowej.
 2. Przed nami ostatnie dni października, kończą się nabożeństwa różańcowe. Serdecznie zapraszamy do modlitwy na różańcu.
 1. W poniedziałek  wspomnienie Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, zbiórka kandydatów na ministrantów.
 1. Od poniedziałku do czwartku będzie spowiedź rano od 6.30 do 7.00 i wieczorem od 17.30 do 18.00. W tych dniach do spowiedzi zapraszamy dzieci, młodzież przed bierzmowaniem i dorosłych – bo w I piątek wypada Wszystkich Świętych i spowiedź nie będzie możliwa. Do spowiedzi zapraszamy wszystkich – bo aby skutecznie pomagać zmarłym trzeba być w stanie łaski uświęcającej.
 1. We wtorek zbiórka lektorów.
 1. W środę po Mszy w salce pod kościołem katecheza dla dorosłych: „Sakramenty są dla ludzi”.
 1. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych. Zapraszamy na podsumowanie dzieci z planszami
 1. W czwartek spotkanie oazy młodszej i starszej po Mszy św.
 1. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa Msze św. jak w niedziele (7.00, 9.00, 10.30, 12.00). Po prymarii, z racji I piątku nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Po południu tylko jedna Msza św. o godz. 14.00, a po niej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na cmentarzu Towarzystwo Brata Alberta kwestować będzie na rzecz bezdomnych.
 1. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Mszę św. o 7.00, 9.00, 18.00. W tym dniu także uczestniczymy we Mszy św. i nawiedzamy cmentarz. Składka na utrzymanie cmentarza. Po Mszy św., z racji I soboty różaniec fatimski za zmarłych.
 1. W sobotę o godz. 10.00 udamy się z posługą do chorych w Villa Seniora i po domach.
 1. Starajmy się spieszyć z modlitewną pomocą naszym zmarłym przez: zyskiwanie odpustów, przyjmowanie Komunii św., składanie jałmużny – ofiara na rzecz ubogich, ofiarowanie cierpienia, polecanie modlitwie Kościoła w wypominkach – kartki wyłożone na stoliku. Może warto przyjąć w tych dniach taką zasadę: Więcej modlitwy za zmarłych a mniej zniczy i kwiatów.
 1. Na cmentarzu wypalone znicze, plastik i szkło składamy do kontenerów blaszanych, zaś trawę i inne naturalne odpady składamy do pojemnika betonowego. Prosimy segregować śmieci.
 1. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Na każdej Mszy aspersja i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu prosimy rodziny: z ul. Poziomkowej – Renaty Konieczkowskiej, Renaty Kulpa, Grażyny Konieczkowskiej, Barbary Placek; z ul. Góra rodziny- Eweliny Jopek, Elżbiety Jopek, Anny Rożkiewicz, Ireny Paśko, Katarzyny Dyczko oraz z ul. Studzianki rodziny- Barbary Stachurskiej, Haliny Jopek, Izabeli Paśko, Beaty Policha, Iwony Siwiec, Jolanty Dorskiej.
 1. Na stoliczku jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny”. M.in. zawiera on artykuł na temat filmu „Nieplanowane”. Film ten opowiada o nawróceniu dyrektorki kliniki aborcyjnej. Cieszy się wielka popularnością w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej. Warto zapoznać  się z tym artykułem, ale warto tez wybrać się na ten film. Od 1 listopada będzie on dostępny w Rzeszowie w kinach Zorza ,Helios i Multikino.