II NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA

8 GRUDNIA 2019 R.

 1. Dzisiaj przypada  uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – jest to jednocześnie dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie w krajach byłego Związku Radzieckiego. Zbiórka do puszek na ten cel.
 1. W tygodniu roraty o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci młodsze z lampionami.
 1. We wtorek o 17.30 różaniec w intencji poszanowania życia – prosimy członków Duchowej Adopcji. Po Mszy św. zbiórka lektorów.
 1. W środę po Mszy katecheza dla dorosłych.
 1. We czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. W piątek rocznica stanu wojennego – modlimy się za Ojczyznę i tych co oddali za nią życie. O 16.30 spotkanie oazy młodszej, po Mszy oazy starszej.
 1. W niedzielę na Mszy św. o 12.00 poświęcenie żłóbeczków  z Dzieciątkiem Jezus dla dzieci z „zerówki” z przedszkola sióstr i z przedszkola w szkole – zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i wychowawcami. Prosimy o składkę inwestycyjną, różaniec róża Olgi Kotula.
 1. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc samotnym matkom i ich dzieciom w Domu Samotnej Matki w Rzeszowie. Ofiary będą przeznaczone na zakup dla nich podstawowych środków higieny osobistej. Z inicjatywą tej akcji wyszli sami parafianie.
 1. Zapowiedzi: Maciej Błaszczak – Natalia Sołtys (zap. I).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Wakacyjnej prosimy rodziny: Adriany Velykopolskiej, Katarzyny Pałka, Jolanty Maciejowskiej, Jolanty Gołębiowskiej, Elżbiety Woś, Wioletty Fita, Anity Kowalik, Marii Dziobak, Joanny Zacharskiej, Agnieszki Pawłowskiej, Justyny Perłowskiej, Ireny Kozik, Doroty Stasickiej, Agaty Wąsik, Katarzyny Piętowskiej, Iwony Borowiec.
 1. W zakrystii są opłatki na stół wigilijny – dobrowolna ofiara na ogrzewanie kościoła.
 1. Trwa akcja „Słodkie święta”. Słodycze dla dzieci z  naszego Domu Dziecka prosimy składać do kosza przy obrazie św. Antoniego, a ofiary na ten cel do skarbony „Chleb św. Antoniego”.
 1. Ostatnio nasza parafia z ofiar złożonych do skarbony „Chleb św. Antoniego” udzieliła  pomocy parafii Surgut na Syberii (1 tys.), szpitalowi prowadzonemu przez siostry boromeuszki w Zambii (1 tys.) oraz zostały ufundowane roczne stypendia szkolne (3 tys.) dla dwóch uczennic (Adel i Esperance)  w Czadzie.
 1. W przyszłą niedzielę 15 grudnia w Domu Kultury „Budziwój” w godzinach od 10.00 do 16.00 będzie III Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. M.in. będą występy artystyczne oraz stoiska z ozdobami i dekoracjami świątecznymi.
 1. Podkarpackie Centrum Odszkodowań Versus pomaga frankowiczom. Szczegóły na plakacie. Tel. 790-582-199.