PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – OGŁOSZENIA 13 KWIETNIA 2020 R.

 

 1. Trwa Oktawa Wielkanocna i Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. 
 1. Ciągle obowiązuje nas zasada „Pozostań w domu”. W nabożeństwach może maksymalnie uczestniczyć 5 osób. Na niedziele i święta wszyscy mamy dyspensę od Mszy św. Uczestniczymy we Mszy św. za pomocą mediów. Dzisiaj transmisja Mszy św. o 10.30.
 1. W tygodniu Msza św. o 7.00 – z litanią do św. Rocha, patrona od zarazy i o 18.00 (z rozważaniem Bożego słowa) – transmitowana przez Internet.
 1. Każdego dnia o 20.30 różaniec w intencji ustania epidemii – zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez Internet.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W czwartek przypadają 93 urodziny papieża Benedykta XVI – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 1. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia (dawniej Niedziela Biała).
 1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować naszym księżom wikariuszom Damianowi i Michałowi: za zorganizowanie transmisji Mszy św. i innych nabożeństw, za prowadzenie duszpasterstwa dorosłych, młodzieży i dzieci poprzez Internet oraz z przygotowanie i przeprowadzenie liturgii Triduum. Za pomoc dziękujemy ks. Stanisławowi.
 1. Siostrom dziękujemy za zaangażowanie w liturgię i prowadzenie modlitw, a siostrze zakrystiance, pani sprzątającej i osobom wspomagającym za przygotowanie kościoła na święta. Dziękujemy panu organiście i panu Łukaszowi.
 1. „Koronawirus nie może zabić naszej wiary w Jezusa, a wprowadzone obostrzenia powstrzymać szczerej modlitwy w naszych domach” (abp Pizzaballa – administrator łacińskiego patriarchatu Jerozolimy). W tych realiach jakie są dbajmy o naszą wiarę i o nasze życie religijne, które teraz spełnia się głównie w rodzinach. Dziękujemy wszystkim, którzy rekolekcje wielkopostne, niedziele i  Triduum Paschalne przeżywali z parafią przez transmisje, i tym którzy codziennie trwają z nami na modlitwie poprzez Internet. Dziękujemy tym, którzy przeprowadzali w rodzinach proponowane liturgie domowe. Zapewne przyniesie to owoce. Przez jakiś czas będziemy pozostawać parafią internetową. Prosimy śledzić parafialnego FB. Będziemy przedkładali różne propozycje formacyjne – zapraszamy do współpracy. Pomyślmy też o domowym ołtarzyku-kąciku do modlitwy.