II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 19 KWIETNIA 2020

 

 1. Dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia. Msza św. o  10.30 z Koronką o ustanie epidemii będzie transmitowana przez Internet na FB. O 20.30 transmisja różańca.
 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: ”Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Jest to święto patronalne Caritas. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i Szkolnemu Kołu Caritas za podejmowane dzieła miłosierdzia.
 1. Epidemia ciągle trwa i się niestety rozwija. Nadal obowiązuje nas zasada „Pozostań w domu”. Dotyczy ona zwłaszcza dzieci oraz ludzi starszych i chorych.
 1. Zmodyfikowane zostały przepisy odnośnie uczestnictwa we Mszy św. Od jutra w kościele może być 1 osoba na 15 m kwadratowych – u nas od jutra na Mszy  św. może być 25 osób.
 1. Trwa modlitwa Kościoła w Polsce w inintencji ustania epidemii, w intencji chorych na koronawirusa, w intencji umierających, a także w intencji służby zdrowia. W tych intencjach o 20.30 we wszystkich parafiach odmawiany jest różaniec. U nas kapłani i siostry zakonne modlą się w kościele, a parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy przez Internet.
 1. Msze św. wieczorne o 18.00 na tygodniu są transmitowane przez Internet. – zapraszamy.
 1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. Katecheza dla dorosłych przez internet.
 1. W czwartek  uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika, patrona Polski. Od 17.15 adoracja.
 1. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1. W sobotę św. Marka Ewangelisty.
 1. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną.
 1. Dziękujemy za tradycyjny dar wielkoczwartkowy, który wynosił 1 270 zł, a przeznaczony został na bieżące opłaty. Dziękujemy za wielkopostną jałmużnę. Do skarbony „Chleb św. Antoniego” złożono 3 500 zł – 2 500 zł przekazano na stypendia kształcenia kobiet w Tanzanii i 1 000 na dożywianie bezdomnych w Abchazji (Gruzja). Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 1. W związku z epidemią w naszym kościele obowiązują do odwołania następujące zasady, które prosimy skrupulatnie przestrzegać:
 • we Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 25 osób
 • we Mszy św. uczestniczymy w maseczkach
 • nie używamy wody święconej w kropielnicach
 • wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce
 • znak pokoju przekazujemy tylko przez skłon głowy
 • Komunię św. przyjmujemy na rękę klęcząc na stopniu. Czynimy to następująco: na prawą dłoń nakładamy lewą, na której kapłan po dialogu „Ciało Chrystusa – Amen” kładzie nam Ciało Pańskie, które bierzemy prawą dłonią i spożywamy. Po spożyciu wstajemy z klęczek i powracamy na miejsce.
 • Do kościoła wchodzimy bocznym wejściem.
 1. Od jutra na parafialnym FB, w ramach stałej troski o swoją wiarę, prezentować będziemy krótkie rozważania na temat poszczególnych elementów Mszy św. Serdecznie zapraszamy.