XXII  NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA 30 SIERPNIA 2020 R.

 

 1. Bardzo prosimy, aby dzieci i młodzież przystąpiły do spowiedzi na początek roku szkolnego – spowiadamy cały tydzień pół godziny przed Mszą św.
 1. We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego – każda klasa w szkole ma wyznaczoną swoją godzinę. Msza św. na początek roku będzie w przyszłą niedzielę.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
 1. I czwartek miesiąca – modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – od 17.15 adoracja i spowiedź. Prosimy, aby w czwartek do spowiedzi przyszli kandydaci do bierzmowania z kl. VIII.
 1. I piątek miesiąca: 6.30 spowiedź, 8.30 wyjazd do chorych w domach – prosimy zgłosić w zakrystii, 16.30 spowiedź z komunią św. o 17.00 i 17.30, 18.00 Msza św.
 1. Prosimy, aby w I piątek do spowiedzi przyszły wraz z rodzicami dzieci po I Komunii z klas IV i rozpoczęły obchodzenie I piątków. Jeśli nie mamy książeczki I-piątkowej to poprosić o nią księdza w konfesjonale. W I piątek prosimy do spowiedzi także kandydatów do bierzmowania z klas VII – indeksy otrzymają w szkole.
 1. W piątek o 19.00 spotkanie całej oazy – zapraszamy dzieci i młodzież.
 1. I sobota miesiąca – spowiedź od 17.15, po Mszy św. różaniec fatimski. W sobotę o 16.00 spotkanie scholii. Zapraszamy wszystkie scholanki i nowe kandydatki od kl. IV.
 1. Niedziela – po prymarii zmiana tajemnic, na każdej Mszy pokropienie.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z naszej szkoły wraz z rodzicami na Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego: o 9.00 kl. V,VI, VII i VIII, o 10.30 kl. II, III, IV, zaś o 12.00 kl. I w strojach uroczystych z pasowania na ucznia i z plecakami, które poświęcimy oraz polecimy dzieci opiece Świętego Anioła Stróża – zapraszamy dyrekcje szkoły i panie wychowawczynie.
 1. Zapowiedzi: Mateusz Rabczak i Karolina Skiba (zap. II).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z szeregówki 106 z ul. Jana Pawła II prosimy rodziny z numerów: 8/1, 8/2, 9/1, 9/2, 10/1, 10/2, 11/1, 12/1, 12/2, 13/1, 13/2, 14/2, 15/1, 16/1,  16/2, 17/1.
 1. I Komunia kl. III będzie w III niedzielę maja 2021 r. o godz. 12.00. W III niedziele miesiąca o godz. 14.30 będzie Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i ich rodziców. Spotkanie organizacyjne dla rodziców komunijnych będzie we wtorek 8 września po Mszy wieczornej w kościele. Dzieci z naszej parafii, które chodzą do innych szkół  zapraszamy do I Komunii w naszym kościele – do końca października prosimy zgłosić te dzieci u ks. Damiana.
 1. Od 9 września rozpoczną się katechezy dla dorosłych – zapraszamy.
 1. W czwartek 10 września po Mszy św. w kościele będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Będzie możliwość dopisania się – formularze wyłożone są na stoliku. Miejscem przygotowania do bierzmowania jest parafia zamieszkania.
 1. W sobotę 12 września o 15.00 grill dla scholii, ministrantów i oazy.
 1. W dniach 12 i 13 września nasza parafię nawiedzi obraz Matki Bożej Robotników Solidarności wraz z relikwiami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i repliką krzyża nowohuckiego.
 1. Od kilku lat nasza parafia funduje 2 stypendia szkolne w Czadzie – w ten sposób pomagamy w kształceniu chrześcijańskiej młodzieży w Afryce. Jedno stypendium to 250 euro. Na ten cel za tydzień będzie zbiórka do puszek.
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na obiady w szkole dla 4 dzieci z rodzin potrzebujących pomocy.
 1. Jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny”.