V NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA 2 MAJA 2021 R.

 

 1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o 15.30. Papież prosi, aby w maju modlić się o ustanie epidemii.
 1. Jutro Uroczystość M.B. Królowej Polski – porządek Mszy niedzielny, o 15.30 nabożeństwo.
 1. W tygodniu Msze św. o 7.00 i 18.00 – po Mszy wieczornej nabożeństwo majowe.
 1. W wtorek  św. Floriana – modlimy się za strażaków.  Po Mszy zbiórka ministrantów i lektorów.
 1. I czwartek miesiąca – od 17.15  adoracja i spowiedź.
 1. I piątek miesiąca – spowiedź o 7.30 rano i po południu od 16.30 z Komunia o 17.00 i 17.30.
 1. W sobotę Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – patrona Polski.
 1. W niedzielę różaniec róża Jacka Kotuli, o 13.30 nabożeństwo majowe.
 1. Ogłoszenia dla dzieci komunijnych – w tym tygodniu będą próby w następującym porządku: we wtorek o 17.00 kl. 3a, we środę o 17.00 kl. 3b, w czwartek o 16.30 kl. 3c.
 1. Ogłoszenia dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Terminy prób w tym tygodniu: wtorek o 18.45 grupa I, środa o 18.45 grupa II, czwartek o 18.45 grupa III. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie w piątek: 16.30 grupa I, 17.00 grupa II, 17.30 grupa III.

Bierzmowanie będzie w sobotę na 3 Mszach św.: o 9.00 grupa I, o 10.15 grupa II, o 11.30 grupa III. Na Msze św. z bierzmowaniem zapraszamy kandydatów, świadków i rodziców kandydatów – z racji rygorów epidemii prosimy, aby inne osoby-nawet z rodziny- nie przychodziły. Sakramentu bierzmowania będzie udzielał ordynariusz diecezji rzeszowskiej ks. bpa Jan Wątroba.

Na Mszy o 9.00 będzie wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa – patrona młodzieży, które parafia nasza otrzymała od diecezji w Asyżu we Włoszech.  We wnęce mamy wystawę zdjęć bł. Carlo – zapraszamy do obejrzenia, a ks. Michałowi dziękujemy za przygotowanie wystawy.

Prosimy, aby z racji bierzmowania w domu zorganizować uroczysty posiłek – w sobotę lub w niedzielę, a osobie bierzmowanej ofiarujmy jakiś mały prezencik – pamiątkę tego wydarzenia.

 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy z ul. Liliowej rodziny z numerów: 1, 3, 5, 6, 11, 13a, 13b, 15a, 17; z ul. Laskowej prosimy rodziny z numerów: 5, 10, 12, 14 oraz  z ul. Studzianki rodzina z numeru 106.
 1. Zapowiedzi: Mateusz Wąsacz-Klaudia Shaikha, Łukasz Zdyrski-Aleksandra Makarska (I); D. Jajo – K. Chmiel, Ł. Słupski – M. Kozioł, J. Maciocha – A. Paśko, Łukasz Krzak – S. Paśko, G. Wybraniec – G. Głodowska (II);  K. Krawczyk – W. Gorzynik, P. Bodzioch – M. Rogusz, P. Kyc – M. Olejarczyk (III). 
 1. W Domu Kultury Country na ul. Herbowej od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 rozdawane będą maseczki ochronne.
 1. Zakończył się pierwszy etap prac przy parkingu. Bardzo serdecznie dziękujemy Miastu Rzeszów, firmie wykonującej oraz wszystkim  osobom, które były zaangażowane w promocję i załatwianie tego tematu.

Na parkingu można już parkować. Prosimy o zachowanie porządku. Parkujemy w dwóch rzędach. Najpierw rząd pierwszy wzdłuż ogrodzenia – przodem do ogrodzenia. Potem rząd drugi wzdłuż ul. Ks. Guzego – przodem do parkingu, drogę zostawiamy wolną, nie parkujemy w zatoczce, gdyż tam wysiadają ludzie starsi. Na parkingu staramy się ruszać i jeździć spokojnie, konieczne jest, aby nawierzchnia została samochodami ugnieciona, a nie rozkopana. Prosimy nie pozostawiać na parkingu śmieci i odpadów.

Nie parkujemy na wejściu do kościoła, ani na chodniku wzdłuż ul. Budziwojskiej. Korzystamy z parkingów przed budynkiem przedszkola oraz z parkingu przy szkole.

 1. Trwają prace malarskie wewnątrz kościoła. Po weekendzie rozpoczną się prace przy elewacji i wieży kościoła oraz przy elewacji plebanii. Więcej informacji za tydzień.