XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA 17 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu po Mszy wieczornej, w niedziele o 15.30.
 1. W poniedziałek św. Łukasza Ewangelisty- patrona pracowników służby zdrowia.
 1. W poniedziałek różaniec po Mszy św. w intencji naszych zmarłych – szczególnie zmarłych w tym roku. Po nabożeństwie spotkanie dla rodzin w żałobie. Zapraszamy.
 1. We wtorek bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 1. We wtorek o 19.00 w salce pod kościołem spotkanie odnośnie pielgrzymki do Meksyku w lutym 2022 r. Zapraszamy osoby już zapisane i wszystkich zainteresowanych tym tematem. Obecny będzie pracownik Biura Matteo Travel, które organizuje wyjazd. Osoby zapisane proszone są o przyniesienie paszportu i 100 zł zaliczki.
 1. W środę św. Jana Kantego. O 19.00 katecheza dla dorosłych.
 1. W czwartek adoracja od 17.15 i spowiedź.
 1. W czwartek o 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII – grupa I : kl. a i b.
 1. W piątek św. Jana Pawła II. Na nabożeństwie wieczornym zostaną odczytane prośby złożone do św. Jana Pawła II.
 1. W piątek spotkania oazy: o 16.30 oaza młodsza, o 19.00 oaza starsza.
 1. W sobotę o 10.00 spotkanie scholii parafialnej.
 1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Różaniec róża Zofii Pałka.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 będzie poświęcenie odnowionej kapliczki na ul. Herbowej. Dziękujemy darczyńcom i wykonawcom. Zapraszamy parafian z tego rejonu.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Ks. Kazimierza Guzego prosimy rodziny z numerów: 5, 9, 16, 17/3, 17/6, 17/7, 18, 20 oraz z ul. Prometeusza rodziny z numerów: 1, 2, 3, 5, 6.
 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Powoli przystępujemy do porządkowania grobów naszych bliskich. Śmieci znośmy do kontenerów: wypalone wkłady i znicze oraz wszelki plastyk składamy do kontenerów blaszanych (których jest 4), natomiast odpady naturalne – trawa, kwiaty, krzewy- składamy w pojemniku murowanym. Bardzo prosimy o dokonywanie segregacji śmieci na cmentarzu – od tego też zależy cena wywozu śmieci.
 1. Na cmentarzu wystawiona jest kabina toaletowa – zachowajmy porządek.
 1. Ważne jest, aby groby naszych bliskich były zadbane – ale nie możemy pozostać tylko na zniczach i kwiatach. Ważna jest modlitwa za zmarłych oraz głęboka – w świetle wiary – nasza refleksja nad życiem, przemijaniem, śmiercią i tym co po śmierci. W mediach spotkałem takie hasło na te dni: „Mniej śmieci, a więcej modlitwy i pamięci”.
 1. Na stolikach za ławkami wyłożone są kartki na wypominki za naszych zmarłych. Imiona zmarłych wpisujemy w mianowniku. Wypominki składamy w kopertach na tacę lub u siostry w zakrystii.