Podziękowanie dla parafii od s. Joanna Rapacz z Republiki Południowej Afryki – De Aar

18.01.2022r, Republika Południowej Afryki/De Aar
Przewielebny Ksiądz Mieczysław Lignowski
Proboszcz Parafii, Rzeszów Budziwój
Czcigodne Grono Pedagogiczne
Drodzy Parafianie
Kochane Dzieci

Emmanuel – Bóg jest zawsze z nami. Niech doświadczenie Bożej miłości, mocy i radości obecnego wśród nas Boga przenika naszą codzienność. Niech Jezus, jako Gwiazda Świecąc z Wysoka oświeca nasze życie i prowadzi do Celu z wiarą, nadzieją i miłością.

Maryja – Matka Słowa Przedwiecznego niech uczy nas, jak żyć Słowem Bożym na co dzień, abyśmy trwali w łasce pokoju Pańskiego i mądrości serca.

Św. Józef niech wspiera wszystkie wysiłki i prace powierzone każdemu z nas przez Opatrzność Bożą. 

Czerpiąc z świętości życia św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego życzymy w Nowym Roku 2022 doświadczalnego wstawiennictwa i nieustannego jego ojcowskiego błogosławieństwa. 

Dziękujemy całym sercem  za wszelkie Wasze dary w których mamy radość uczestniczyć i nimi się dzielić w codziennej posłudze Bogu i bliźniemu na terenie  Republiki Południowej Afryki.

Dziękujemy, za przesłaną ofiarę w kwocie 570 złotych. Z otrzymanych funduszy zostały zakupione: pistolety do kleju 3szt., klej 10 szt., 40  kolorowych dyplomów, 2 paczki folii do laminowania, zielony materiał 4 m, książki edukacyjne, 10 szt. małych nożyczek. 

Dziękujemy za zbiór koralików 10 kg i przesłanie ich pocztą do nas, dziękujemy za pokrycie kosztów 5 przesyłek po 2 kg (w związku z pandemią przesyłka do Republiki Południowej Afryki nie może przekroczyć 2 kg) koszty przesyłki wyniosły 411zł, 50gr.  

Dziękujemy Pani Katechetce Renacie Rzeźnik za przesłaną kwotę 400 zł ze Szkolnego Kółka Caritas, które działa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr7 w Rzeszowie. Dziękujemy Panu Dyrektorowi i Wicedyrektorom za pomoc i zaangażowanie dla naszej misji. Za te pieniążki zostały zakupione: 

  • akcesoria szwalnicze do ręcznego szycia oraz pomoce do projektowania ubrań dla 3 dziewczynek niepełnosprawnych, (3nożyczki krawieckie, 3 komplety igieł, 3 paczki szpilek, 3metry krawieckie, 3 naparstki, 3 zeszyty, 3 szt. kredek, 3 komplety linijek, 3cyrkle).  Dziewczynki niepełnosprawne mają dodatkowe zajęcia krawieckie, oraz otrzymują zadania domowe do ćwiczeń i usprawnienia rąk i palców.  Dlatego zostały dla nich zakupione dodatkowe akcesoria za co wyrażają ogromną radość.
  • do pracowni krawiecko artystycznej: kreda krawiecka 10 szt., prujki krawieckie10 szt., 4 komplety farb akrylowych do tkanin, pędzle malarskie 10 kompletów, 20 szt. zeszytów. 

Wszystkie zakupione i przesłane przez Was rzeczy służą dzieciom, młodzieży podczas katechezy i zajęć plastycznych oraz panią podczas zajęć krawiecko-artystycznych. Dyplomy zostały zalaminowane i wręczone dzieciom na zakończenie roku katechetycznego. Przy tej okazji wręczyliśmy dziewczynkom lalki uszyte przez dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr7 w Rzeszowie. W związku z pandemią nie było możliwości rozdania wszystkich lalek wcześniej.

Dziękujemy bardzo zaangażowanym osobom w zbiórkę koralików i wszelką pomoc dla naszej misji, to wielka radość dla nas i tutejszej społeczności.  

Dziękujemy całym sercem całej Parafii, wszystkim Rodzinom, Chórowi Parafialnemu, Dzieciom, Młodzieży, Chorym, za wsparcie nas codzienną modlitwą. 

Dziękujemy za wpłacane indywidualne ofiary na nasze konto, to dla nas cenny dar, który pozwala kształcić tak wielu młodych ludzi. 

Niech Bóg hojnie wynagradza Czcigodnemu Ks. Proboszczowi, Współpracownikom, Dyrekcji, Nauczycielom, Katechetom, Drogim Parafianom, Kochanym  Dzieciom.

Zapewniamy o naszej  wdzięczności w codziennej modlitwie i serdecznie pozdrawiamy

     s. Joanna Rapacz  ze wspólnotą ss. Rodziny Maryi, misjonarzami, społecznością afrykańską.