II NIEDZIELA ZWYKŁA 15 STYCZNIA 2023 R.

 

 1. We wtorek o 17.00 spotkanie opłatkowe naszej scholii. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Antoniego.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej – zapraszamy czcicieli Cudownego Medalika.
 1. W czwartek uroczystość  św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej diecezji.  O 14.00 pogrzeb śp. Antoniego Fornal z Potoków, od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – na modlitwę zapraszamy członków grupy Koronka Miłosierdzia z Konających.
 1. W sobotę św. Agnieszki.
 1. W sobotę o 9.00 wyjazd pielgrzymki do grobu i muzeum rodziny Ulmów w Markowej. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.
 1. Przyszła niedziela w Kościele przeżywana jest jako Niedziela Słowa Bożego. Na Mszy św. o 10.30 wystąpi Grupa Kolędnicza z  naszej Koloni. Różaniec róża Teresy Basiura.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny z numerów parzystych od 2 do 68: 2, 6, 12, 14, 14a, 24, 26, 30, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 68.
 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. W tym roku planowane są następujące prace:

*dalszy ciąg renowacji elewacji kościoła (łuszczy się i przyjmuje wodę)

*remont głównych schodów (trzeba przełożyć bo się ruszają)

*remont schodów przy wejściu do zakrystii scholi – całość opadła

*wymiana oświetlenia nad wejściem głównym do kościoła

*remont dachu na kaplicy cmentarnej – przecieka

*malowanie dachu na kaplicy cmentarnej

*malowanie wnętrza kaplicy

*remont schodów do kaplicy cmentarnej (wymiana płytek)

*remont kanalizacji burzowej – rury są zamulone i nie odprowadzają wody od budynków) – konieczne są nowe podłączenia do budynków i linia główna

*budowa kanalizacji na parkingu i odprowadzenia do ul. Strzekców

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską parafii. Odwiedziliśmy nowych mieszkańców w szeregówkach i domach jednorodzinnych. Dziękujemy za te spotkania, za wspólną modlitwę, za rozmowy i za złożone ofiary. Pozostali parafianie przychodzili na spotkania kolędowe do kościoła. Obecność była liczna. Rozważaliśmy temat „Rodzina domowym Kościołem”. Bóg zapłać za wspólna modlitwę i składane ofiary.
 1. Dzisiaj kończymy w naszej parafii Rok Świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego z racji 200-lecia jego urodzin. Gościmy najwyższe władze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryji: matkę generalną s. Małgorzatę Burek z  Warszawy, matkę prowincjalną z Krakowa s. Małgorzatę Kapłon. Obecna jest także s. Danuta Fudali i nasza rodaczka s. Izabela Pałka.
 1. Jest taki pomysł, aby owocem tego roku w naszej parafii było powstanie  prowadzonej przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi Wspólnoty Przyjaciół św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 17 lutego po Mszy wieczornej w przedszkolu.
 1. Dzisiaj na Mszach św. o  9.00 i 10.30 wystąpi chór ze Słociny, a o 12.00 Zespół Budziwojce wraz z kapelą.
 1. 20 stycznia rozpoczną się weekendowe katechezy przedmałżeńskie w Sanktuarium w Niechobrzu i w Domu Rekolekcyjnym Tabor. Szczegóły na parafialnym FB.
 1. Na stoliczku za ławkami jest darmowa broszura pod tytułem „Jesteśmy w połowie drogi” – mówiąca o ochronie życia ludzkiego w Polsce.
 1. W sobotę 21 stycznia o godzinie 18.00 w Domu Kultury „Country” na Herbowej będzie  przygotowane przez Uniwersytet Rzeszowski widowisko „Od wiosny do wiosny”. Wstęp bezpłatny.