VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LUTY 2023 R.

 1. W poniedziałek o 17.00 spotkanie ministrantów młodszych.
 1. We wtorek św. Cyryla i Metodego – apostołów Słowian i patronów Europy.
 1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.
 1. We wtorek o 19.00 w salce spotkanie kandydatów do bierzmowania spoza naszej szkoły
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. O 19.00 katecheza dla dorosłych.
 1. W środę rozpoczną się w naszej parafii 33 dniowe rekolekcje ze świętym Józefem – na parafialnym FB prezentowane będą około 10 minutowe rozważania. Św. Józef – mąż Maryi i opiekun Jezusa Chrystusa został postawiony przez Boga w centrum historii zbawienia. Znany jest jako mąż sprawiedliwy posiadający ojcowskie serce. Zapraszamy do rodzinnego udziału w tych rekolekcjach. To ważne, aby rodziny nasze były Bogiem silne. Pobożność i religijność mają bardzo dobry wpływ na jakość i trwałość małżeństwa. Najbardziej niereligijnym rejonem Polski jest województwo zachodnio-pomorskie. We środę ukazała się informacja, że w sądach w Szczecinie statystycznie co godzinę ogłaszany jest rozwód. Dbajmy o nasze małżeństwa i rodziny także poprzez religijność i pobożność. Niech pomocą będą te rekolekcje ze św. Józefem. Zakończą się one aktem zawierzenia się Panu Jezusowi przez wstawiennictwo św. Józefa
 1. W czwartek 16 dzień miesiąca – modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
 1. Nasze Siostry Franciszkanki Maryji zapraszają na spotkanie, którego celem będzie zawiązanie Wspólnoty Przyjaciół Świętego Zygmunta Felińskiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 17 lutego po Mszy św. wieczornej  w przedszkolu sióstr.
 1. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 1. W piątek o 16.30 spotkanie oazy młodszej. Oaza starsza o 17.20 wyjazd na dekanalne spotkanie młodzieży do Tyczyna w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Program: o 18.00 w kościele Msza św., potem katecheza wprowadzająca w Wielki Post i adoracja. Następnie zabawa karnawałowa w Domu Kultury w Tyczynie. Zakończenie o 21.00. 
 1. W przyszłą niedzielę prosimy o składkę na cele inwestycyjne. Różaniec poprowadzi róża Krystyny Ślączka.
 1. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turci i Syrii.
 1. Zapowiedzi: Rafał Kopczyk – Agata Fic (zap. II).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Senatorskie, numery nieparzyste od 3 do 41(3, 9, 11, 15, 17, 19a, 23, 27, 29, 41).
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. biskupowi Stanisławowi Jamrozkowi z Przemyśla, a rodakowi z Malawy, za dzisiejsze słowo na temat sług Bożych rodziny Ulmów – męczenników z Markowej.
 1. Jest przygotowana wystawa zdjęć przestawiająca rodzinę Ulmów – dziękujemy panu Janowi za jej przygotowanie Zapraszamy do obejrzenia.
 1. W prezbiterium mamy baner rodziny Ulmów. Jest też na nim modlitwa za ich wstawiennictwem. Polecajmy się ufnie ich orędownictwu.
 1. Prosimy o składanie na kartkach próśb o wstawiennictwo rodziny Ulmów. Jest wystawiony pojemnik na prośby. W dniu 24 marca – w rocznicę męczeńskiej śmierci Ulmów na nabożeństwie po Mszy wieczornej wszystkie te prośby zostaną przeczytane i omodlone.
 1. Serdecznie witamy ks. diakona Rafała Szpunara, którego ksiądz biskup skierował do naszej parafii na praktykę duszpasterką, która potrwa do końca kwietnia. Księdzu diakonowi życzymy, aby pobyt w Budziwoju przyniósł jak najpiękniejsze owoce.
 1. Wizytacja kanoniczna naszej parafii będzie w dniach 19 i 20 marca. Przeprowadzi ją ks. bp Edward Białogłowski.  Bierzmowanie kandydatów z klas VIII będzie w poniedziałek 20 marca  na Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Na pielgrzymkę do Krakowa są jeszcze wolne 4 miejsca. Można się zapisać. W przyszłą niedzielę prosimy do dokonanie wpłat na pielgrzymkę.
 1. W kancelarii parafialnej można już rezerwować terminy ślubów na rok 2024.