III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23 KWIETNIA 2023 R.

 1. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski.
 1. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. O 19.00 katecheza dla dorosłych.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja.
 1. W piątek modlić się będziemy za wstawiennictwem św. Szarbela.
 1. W piątek spotkania oazy: 16.30 – młodsza, 19.00 – starsza.
 1. W sobotę św. Katarzyny ze Sieny – patronki Europy. O 10.00 próba scholii.
 1. Zapowiedzi: Damian Kopiec – Wiktoria Kościółek, Dawid Paśko – Izabela Kania, Michał Nitka – Agnieszka Wiącek (zap. I), Szymon Tobjasz – Martyna Dudek, Marcin Dudek – Gabriela Skiba, Michał Zarzycki – Paulina Olszańska (zap. II).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Śnieżnej numery nieparzyste od 1 do 33 oraz parzyste 12 i 16: 1, 3, 5, 7, 9, 11, 17, 19, 21, 23, 27, 27a, 27d, 29, 31, 33, 12, 16.
 1. Przeżywamy w naszej parafii rok Karola Antoniewicza – twórcy wielu kościelnych pieśni. Od dziś zaczynamy śpiewać jego pieśń dziękczynną „Za wszystko dobro z Bożej ręki wzięte”. Ta dziękczynna modlitwa zamieszczona jest na naszym FB.
 1. Nadchodzi maryjny miesiąc maj. Z tej racji chcemy zrobić w kościele wystawę zdjęć przydomowych kapliczek, figur i krzyży. Prosimy adresy zgłaszać sms-em na numer 570-186-195, aby fotograf wiedział, gdzie ma pojechać.
 1. W Instytucie Teologicznym w Rzeszowie organizowane są warsztaty dla mam pod nazwą: „Mama córce – kobieta kobiecie”.  Najbliższe spotkanie w sobotę 29 kwietnia od 9.00 do 14.00, temat: „Jak porozmawiać z córka o dojrzewaniu i kobiecości”. Szczegóły na plakacie i na FB.
 1. Ruch Światło-Życie, którym w diecezji kieruje nasz ks. Michał zaprasza  dzieci i młodzież na wakacyjny odpoczynek połączony z duchową formacją. Zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się tą formą wypoczynku dla swoich dzieci, który prowadzi do odnowy fizycznej, ale także duchowej. Szczegóły są na plakatach i na parafialnym FB
 1. Dzieci i młodzież z naszych wspólnot parafialnych – Ruch Światło-Życie, Liturgiczna Służba Ołtarza, schola i Szkolne Koło Caritas – zapraszamy w dniu 13 maja na wycieczkę do Centrum Ruchu Światło Życie w Krościenku nad Dunajcem. Jest to miejsce życia i działania ks. Franciszka Blachnickiego i miejsce powstania Ruchu Światło-Życie. Zapisy do 8 maja. Koszt 60 zł – zaliczka 20 zł przy zapisie, wyjazd 6.30. Zgoda rodziców do odebrania w zakrystii lub na spotkaniu grup. Szczegóły na parafialnym FB.
 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na cele inwestycyjne. Trwają różne prace. Szczegóły za tydzień.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Wojciechowi Poradzie za Zgromadzenia Księzy Salwatorianów za dzisiejszą posługę słowa. Dziękujemy wolontariuszom misyjnym. Mają stanowiska przed kościołem. Zapraszamy.