IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 30. 04.2023 R.

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna ona w Kościele Tydzień Modlitwy o Powołania.
 1. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj – poświęcony czci Matki Bożej. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele i święta po prymarii.
 1. Na majówkach będą czytanki o rodzinie Ulmów – jako duchowe przygotowanie do ich beatyfikacji 10 września w Markowej.
 1. Zapraszamy na majówki w plenerze o godz. 20.00 – 1 maja przy kapliczce na ul. Herbowej, w środę przy nowym krzyżu na ul. Budziwojskiej u rodziny Błońskich i w  niedzielę przy nowym krzyżu przy ul. Jana Pawła II u rodziny Chmiel.
 1. We środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. Przed Prymarią „Godzinki”, a po Prymarii nabożeństwo majowe.
 1. I czwartek miesiąca. Od 17.15 adoracja zakończona nabożeństwem majowym. Po Mszy spotkanie ministrantów i lektorów.
 1. I piątek miesiąca. Spowiedź 6.30 – 7.00 oraz od 16.30 do 18.00 z Komunią o 17.00 i 17.30. Chorych odwiedzimy od 9.00 – prosimy zapisywać w zakrystii. Spotkania oazy: 16.30 – młodsza, 19.00 – starsza.
 1. I sobota miesiąca po Mszy wieczornej różaniec fatimski.
 1. W niedzielę po Prymarii i nabożeństwie majowym zmiana tajemnic różańcowych. Jest taka prośba, aby tajemnic do zmiany zelatorowi przynieść przed Mszą św. Dobrze by było, aby na Mszy św. członkowie róży siedzieli razem zgrąmadzeni wokół zelatora.
 1. W przeszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na hospicjum dla dzieci – jest to akcja ogólnopolska.
 1. Rocznica I Komunii będzie w niedzielę 14 maja na Mszy o godz. 12.00. W poniedziałek 8 maja o 19.00 spotkanie i próba w kościele Do spowiedzi prosimy przystąpić na I piątek. Będzie też dodatkowa spowieź 12 maja przed Mszą św.
 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną. Złożono 12 500 zł. Trwa odnawianie elewacji kościoła: ściąganie starego tynku – popękany, odpada, przepuszcza wodę; kładziony jest nowy grunt, nowa siatka i nowy tynk, który jest wodoodporny i samomyjący się. Parapety blaszane wymieniono na granitowe, wymieniono też od gromienie. Te prace będą kontynuowane z drugiej strony, gdzie przeniesiono rusztowanie. Trwa kapitalny remont kaplicy cmentarnej – szczegóły za tydzień.
 1. Zapowiedzi: Piotr Rejman – Agata Rzeszutko, Robert Floras – Monika Paluch (zap.I).  Damian Kopiec – Wiktoria Kościółek, Dawid Paśko – Izabela Kania, Mikołaj Nitka – Agnieszka Wiącek (zap. II), Szymon Tobjasz – Martyna Dudek, Marcin Dudek – Gabriela Skiba, Michał Zarzycki – Paulina Olszańska (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Lotosowej, numery od 4 do 23: 4,  , 11, 11b, 15a, 15b, 18, 20, 22, 21, 23.
 1. Trwa Rok Kościoła –„Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Chcemy poznawać Kościół na Podkarpaciu. Dlatego w najbliższą sobotę udamy się z pielgrzymką do Starej Wsi. Tam zwiedzimy bazylikę z koronowanym obrazem Matki Bożej Wniebowziętej, muzeum, skarbiec oraz piękny ogród biblijny – będzie przewodnik. W starowiejskim klasztorze jezuitów mieszkał kiedyś bł. Jan Beyzym – posługiwać trędowatych na Madagaskarze oraz Karol Antoniewicz, twórca wielu pieśni religijnych, z których najbardziej znana jest „Chwalcie łąki umajone”. Od ojców jezuitów udamy się do klasztoru sióstr służebniczek starowiejskich, gdzie zapoznamy się z historią i działalnością zgromadzenia, a także zwiedzimy muzeum misyjne. W drodze powrotnej zwiedzimy XV-wieczny drewniany kościół w Bliznem. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii. Zabieramy ze sobą suchy prowiant. Zatrzymamy się w klasztornej kawiarence. Więcej na parafialnym FB.
 1. W dniu 3 czerwca organizowany jest diecezjalny wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy. Szczegóły na parafialnym FB.
 1. Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza ministrantów i lektorów na wakacyjny odpoczynek „Wakacje z Bogiem”. Zapisy z naszej parafii: 2 turnus – 5 miejsc, 3 turnus – 3 miejsca. Szczegółowe informacje u ks. Michała.
 1. Trwają już organizacyjne przygotowania do beatyfikacji rodziny Ulmów w dniu 10 września 2023 r. w Markowej. Do 15 maja każda parafii ma zgłosić ile potrzebuje kart wstępu do sektorów i ile kart parkingowych na samochody osobowe. Od dzisiaj otwieramy listę chętnych na wyjazd 18-osobowym busem, aby zamówić bilety. Ci co będą jechać swoimi samochodami osobowymi niech się zapiszą na kartę parkingową i karty wstępu dla pasażerów.
 1. Ks. diakon Rafał kończy dzisiaj praktykę duszpasterską. Dziękujemy mu za współpracę. Życzymy owocnego przyjęcia sakramentu święceń kapłańskich. Na odpuście parafialnym na św. Antoniego będą u nas prymicje.
 1. Jest wystawa fotografii zdjęć  kapliczek i krzyży budziwojskich. Zapraszamy do obejrzenia. Panu Janowi dziękujemy za wykonanie.
 1. W tym tygodniu kończymy intencje pogrzebowe z 2021 r., a rozpoczynamy odprawianie intencji pogrzebowych z 2022. Część z nich odprawiana będzie poza parafią.
 1. Jest nowy numer darmowej gazety  „Dobre nowiny” poświęcony błogosławionemu Carlo Acutisowi.