II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 KWIETNIA 2024 R.

 1. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – na Mszy św. o 18.00 uroczyste przyjęcie do dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego – ocal życie bezbronnemu. Na stolikach są wyłożone deklaracje o przystąpieniu, które prosimy wypełnić i jutro przynieść do kościoła. Na FB wyjaśniamy czym jest duchowa adopcja.
 1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego, o19.00 katecheza dla dorosłych.
 1. W środę o 17.30 różaniec o poszanowanie życia. Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
 1. W czwartek o 6.00 rano darmowy wyjazd do Warszawy na manifestację w obronie życia. W programie także nawiedzenie relikwii św. Andrzeja Boboli i muzeum św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Będzie spotkanie z delegatem księdza biskupa do spraw bierzmowania ks. dr Januszem Podlaszczakiem.
 1. W piątek nabożeństwo do Bożego miłosierdzia – zapraszamy członków Koronki Miłosierdzia za Konających.
 1. W piątek spotkania oazy: 16.30-młodsza, 19.00 starsza.
 1. W przyszłą niedzielę gościć będą u nas rodziny z Domowego Kościoła. Dadzą one świadectwo na temat swego uczestnictwa we wspólnocie Kościoła poprzez charyzmat Ruchu Światło-Życie. Pragniemy w naszej parafii zaprosić chętne rodziny do stworzenia Kręgu Domowego Kościoła. O szczegóły można pytać ks. Michała i ks. Szymona.
 1. Wznawiamy spotkania formacyjne róż różańcowych. W poniedziałek 15 kwietnia zapraszamy różę Eugeniusza Nitki.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Herbowej numery parzyste od 6 do 38: 6, 10b, 10c, 10d, 12b, 16, 18, 20, 24, 26, 28, 28a, 30, 36, 38. Zakończyła się kolejka do sprzątania, którą rozpoczęliśmy 6 lutego 2022 r. Rozpoczynamy nową kolejkę, która potrwa ponad 2 lata. W tym okresie rodziny przynależące do parafii proszone są o ofiarę 50 zł według wyznaczanego każdego tygodnia porządku. Ofiary możemy składać u siostry w zakrystii lub w kopercie na tacę z opisem, że na sprzątanie.
 1. Zapowiedzi: Tomasz Cisek i Ewelina Świder (zap. I), Mateusz Skoczylas – Natalia Kukla, Marcin Rogóż – Karolina Kruk.
 1. Przypominamy, że na prace na cmentarzu parafialnym trzeba mieć zgodę parafii. W pisemnej prośbie należy napisać: kto jest pochowany, kto jest opiekunem grobu, jakie prace będą wykonywane i firma, która je wykona – nazwa i adres.
 1. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
 1. W przyszłą niedzielę prosimy i comiesięczną składkę na cele inwestycyjne.
 1. Gmina Rzeszów organizuje obwoźną zbiórkę odpadów niebezpiecznych. W Budziwoju zbiórka będzie we czwartek 18 kwietnia w godzinach od 10.15 do 12.15 w rejonie skrzyżowania ulic Budziwojskiej i Podleśnej. Wykaz niebezpiecznych odpadów podajemy na parafialnym FB.