UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26 maja 2024 r.

 1. Dzisiaj w Rzeszowie Marsz dla życia i rodziny – wyjście z kościoła św. Jadwigi na ul. Rejtana o godz. 15.00.
 1. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe w plenerze o godz. 20.00 przy kapliczce na ul. Miejskiej u rodziny Szwed.
 1. Jutro modlimy się za przyczyną błogosławionej Rodziny Ulmów.
 1. We wtorek o 14.00 pogrzeb śp. Andrzeja Malaka z ul. Pogodne Wzgórze.
 1. We wtorek modlitwa za przyczyną św. Szarbela przy jego relikwiach.
 1. We wtorek o 19.00 w salce katecheza dla dorosłych.
 1. We środę o 17.00 próba scholii.
 1. W środę na godz. 17.00 prosimy panów z ul. Herbowej numery nieparzyste do pomocy w przygotowaniu Bożego Ciała – ustawianie brzózek i ołtarzy. Brzózki będą złożone przy kościele. Można przynieść większe młoty i świdry do wiercenia w ziemi.
 1. W środę na 19.00 prosimy panie z ul. Herbowej numery nieparzyste o pomoc w przygotowaniu Bożego Ciała. Od siostry  zakrystianki prosimy odebrać lichtarze, dywaniki i kwiaty do ołtarzy, które prosimy zawieść do rodzin u których są ołtarze, a w Boże Ciało o 10.00 prosimy ubrać ołtarze.
 1. W środę na 19.00 zapraszamy chłopców od klasy III, którzy pragną zostać ministrantami. Spotkanie będzie w salce pod kościołem.
 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po prymarii nabożeństwo majowe. Po Mszy św.  o 12.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy na ul. Budziwojskiej. Zawracamy poprzez parking koło Domu Kultury „Budziwój” i powracamy na plac kościelny.
 1. Do udziału w procesji zapraszamy: małe dziewczynki do sypania kwiatów, małych chłopców do dzwonienia, dzieci klas III w strojach komunijnych.  Strażaków z obydwu jednostek zapraszamy z pocztami sztandarowymi i prosimy do chorągwi i baldachimu. Zapraszamy lektorów, ministrantów, scholę, chór oraz Zespół „Budziwojce” w strojach. Panie z chóru i dziewczyny ze scholi prosimy do feretronów. 
 1. W Boże Ciało będzie w Rzeszowie  koncert „Jednego serca jednego ducha” o godz. 19.00 w Parku Sybiraków.
 1. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o 12.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci komunijne w strojach. Do świecenia prosimy róże różańcowe: w piątek róża Teresy Basiura, w sobotę róża Zofii Kapłon, w niedzielę róża Olgi Kotula.
 1. W piątek spotkania oazy – 16.30 młodsza, 19.00 starsza.
 1. Zmiana tajemnic będzie w niedzielę 9 czerwca po prymarii.
 1. Zapowiedzi: Dawid Kozłowski i  Edyta Szczęch (zap. I), Dominik Nowosiadło i Maja Pelczarska (zap. II), Sebastian Makuch i Dominika Oleksak, Kamil Szewczyk i Magdalena Tłuczek, Bartosz Czernicki i Maria Dżuła, Klaudiusz Baran i Adrianna Czech, Patryk Gieroń – Karolina Paśko.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Chmielnej numery parzyste od 70 do 130 (70, 72, 74 , 76, 82, 92, 94, 96b, 98, 98a, 98b, 98c, 98d, 98e, 104, 110, 112, 114, 130).
 1. W dniach od 3 do 8 czerwca w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym Tabor będzie Tydzień Świętości Małżeństwa i Rodziny. Wiele ciekawych spotkań. Szczegóły na FB. Dzień Świętości Życia Małżeństw i Rodzin będzie 9 czerwca w Katedrze.
 1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje na wakacjach obóz dla młodzieży połączony z kursem przedmałżeńskim. Ciekawa propozycja. Szczegóły na  FB.
 1. W kinach od 31 maja wyświetlany będzie film „Wolni – podróż do wnętrza”. Szczegóły na FB.
 1. Jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny”. Zapraszamy do lektury.