XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 SIERPNIA 2022 R.

 
1. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
3. W czwartek 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy z miliony Polaków pomordowanych przez barbarzyńców z Niemiec i Rosji.
4. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. szkolna o godz. 8.00: zapraszamy uczniów wraz z rodzicami, dyrekcję naszej szkoły, nauczycieli i wychowawców oraz pracowników szkoły.
5. I czwartek – dzień modlitwy o powołania – od 17.15 adoracja i spowiedź.
6. I piątek miesiąca. Spowiedź – rano od 6.30 do 7.00. Po południu od 16.30 do 18.00 – Komunia św. będzie o 17.00 i 17.30. Do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież szkolną. Warto nowy rok szkolny rozpocząć z Bogiem.
7. Odwiedziny chorych w I piątek od 8.30 – prosimy zgłosić w zakrystii.
8. W piątek o 19.00 pierwsze powakacyjne spotkania naszej parafialnej oazy – starszej i młodszej. Do oazy zapraszamy nowe dzieci od klasy IV – prosimy rodziców, aby do tego zachęcili swoje dzieci. Ruch Światło-Życie pomaga młodym ludziom we wzroście duchowym – wspomaga rozwój tego co dobre, piękne i szlachetne w człowieku.
9. W sobotę o 10.00 pierwsze powakacyjne spotkanie scholii parafialnej. Do scholii zapraszamy nowe dziewczyny już od klasy III. Schola śpiewem upiększa liturgię oraz wspomaga duchowy rozwój dziewczyn.
10. I sobota miesiąca – po Mszy wieczornej różaniec fatimski.
11. I niedziela miesiąca – na każdej Mszy aspersja. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Z radością informujemy, że powstały 2 nowe różańcowe kobiet, które obrały sobie patronów: św. Rita, św. Jadwiga Królowa.
12. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 rozpocznie się nawiedzenie naszej parafii przez figurę Matki Bożej Fatimskiej. Program tego wieczoru będzie następujący: różaniec – przed każdym dziesiątkiem śpiewamy 2 kolejne zwrotki pieśni „Z dalekiej Fatimy”, krótkie słowo na temat „Apelu Jasnogórskiego”, odśpiewanie „Apelu”.
13. Na tę wieczorną modlitwę w przyszłą niedzielę bardzo serdecznie was wszystkich zapraszamy. To ważne, abyśmy jako parafia przybyli i wsłuchali się w orędzie z Fatimy oraz abyśmy podjęli wspólną modlitwę różańcową i prosili Maryję: „módl się za nami”. Tyle spraw w naszym życiu wymaga przemodlenia. Program na drugi dzień nawiedzenia – poniedziałek 5 września – podamy w przyszłą niedzielę.
14. Bóg zapłać za składkę inwestycyjna z ubiegłej niedzieli – złożono 9 tysięcy zł.
15. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Jana Pawła II – cała szeregówka nr 84 (84/1/1, 84/1/2, 84/2/1, 84/2/2, 84/3/1, 84/6/1, 84/6/2, 84/7/2, 84/8/1, 84/9/2, 84/10/1, 84/11/1, 84/11/2, 84/12/1, 84/2/2.
16. Jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 egz.). Zapraszamy do lektury.
17. Informacja dla przygotowujących się do zawarcia małżeństwa. W domu rekolekcyjnym Tabor organizowane są katechezy przedmałżeńskie. Szczegóły na naszym FB.
18. Jutro na parkingu będzie wystawiony kontener na makulaturę. Prosimy o przynoszenie – w ten sposób wspieramy misje.