XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16. 10.2022 R.

 

 1. Dzisiaj o 15.30 nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec po Mszy wieczornej, w czwartki o 18.00 na zakończenie adoracji.
 1. Dzisiaj o 19.00 z racji Dnia Papieskiego koncert organowy   przeplatany prezentacjami multimedialnymi i wspólnym śpiewem pieśni – serdecznie zapraszamy.
 1. Jutro o 17.00 spotkanie ministrantów młodszych.
 1. Jutro dzień dedykowany św. Zygmuntowi  Felińskiemu. Przed Mszą program przedstawi nasze przedszkole. Jest wystawa prac przedszkolaków o św. Zygmuncie
 1. We wtorek św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia.
 1. We wtorek na różaniec zapraszamy dzieci z naszej szkoły.
 1. We wtorek o 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania klasa VIIIC i uczniowie spoza naszej szkoły.
 1. W środę wspomnienie ks. Jerzego Popiełuszki – męczennika. Jest to jednocześnie Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. O 19.00 katecheza dla dorosłych.
 1. We czwartek św. Jana Kantego- od  17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. W piątek spotkania oazy: 16.30 – młodsza, 19.00 – starsza.
 1. W sobotę św. Jana Pawła II – prosimy o składanie próśb. Próba scholii o 9.00.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w naszym kościele będzie „Koncert pieśni maryjnych” w wykonaniu naszego Parafialnego Chóru „Fontes” i Parafialnej Scholii „Śnieżynki Maryi”. Będzie można nabyć płytę naszego chóru.
 1. Z wyprzedzeniem zapowiadamy spotkania rodziców kandydatów do bierzmowani: w poniedziałek 24 października rodzice uczniów z klas VIIIa i VIIIb; we wtorek 25 października rodzice uczniów z klasy VIIIc i uczniów spoza naszej szkoły. Spotkania będą w kościele o godz. 19.00.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Miejskiej numery parzyste od 10 do 76a:10, 12, 26, 28, 42, 44, 46, 52, 56, 58, 62, 66, 72, 76, 76a.
 1. Na stoliku jest darmowa publikacja „Praktyczny poradnik dla rodziców – Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności?” Są też wyłożone kartki na wypominki za zmarych.
 1. W piątek 28 października o godz. 19.30 odbędzie się w naszej parafii Dekanalne Spotkanie Młodych ze św. Janem Pawłem II w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. Serdecznie zapraszamy naszych młodych.
 1. Na Ukrainie jest wielu uchodźców wewnętrznych, którzy po pomoc przychodzą do domów zakonnych, a te niewiele mają. Klasztor Sióstr służebniczek Starowejskich w Borysławiu zwraca się do nas o pomoc. Od jutra  do przyszłej niedzieli można przed Maszami przynosić  trwałą żywność – konserwy, makaron, cukier. Kosz będzie przy obrazie św. Antoniego. Można też na ten cel złożyć ofiarę do puszki „Chkeb św. Antoniego”.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy o. Mirosławowi Ziębie- karmelicie i misjonarzowi z Usola Syberyjskiego za wygłoszone słowo. Ojciec przed kościołem będzie zbierał ofiary na rzecz syberyjskiej parafii. Okażmy się hojni.