XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 SIERPNIA 2023 R.

 1. Trwa nasze duchowe przygotowanie do uroczystości beatyfikacji rodziny Ulmów. W tygodniu po Mszy wieczornej rozważanie, dziesiątek różańca, przedkładanie próśb i podziękowań. Zapraszamy.
 1. Jutro także modlitwa przy relikwiach św. Szarbela.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Po Mszy w przedszkolu spotkanie wspólnoty św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
 1. W czwartek o 17.30 grill dla młodzieżowych grup duszpasterskich parafii na zakończenie wakacji i na rozpoczęcie roku formacyjnego. Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza – ministranci i lektorzy oraz oazę i scholę.
 1. I piątek miesiąca – spowiedź rano od 6.30 do 7.00 i po południu od 16.00 do 18.00 z Komunią o 16.30, 17.00 i 17.30. Zapraszamy dzieci i młodzież z racji początku nowego roku szkolnego. Chorych odwiedzimy od 9.00 – prosimy zgłosić w zakrystii.
 1. I sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej cząstka różańca na intencję owoców beatyfikacji rodziny Ulmów w naszych rodzinach.
 1. W sobotę o 10.00 w salce pod kościołem pierwsze po wakacjach spotkanie naszej scholii parafialnej. Bardzo serdecznie zapraszamy scholanki. Zapraszamy także nowe dziewczyny od klasy trzeciej. Oczekujemy też nowych instrumentalistów. Schola daje możliwość aktywności na rzecz parafii – ubogaca liturgię, jest też miejscem duchowej formacji oraz uczy żyć we wspólnocie. Schola „Śnieżynki Maryi” jest chlubą naszej parafii. Jesteśmy z niej dumni. S. Aniela scholii poświęca wiele serca za co jej bardzo dziękujemy.
 1. I niedziela miesiąca – po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Na każdej Mszy aspersja.
 1. W przyszłą niedzielę gościł będzie w naszej parafii ks. Władysław Srebrny- dawny wikariusz budziwojski – aktualnie proboszcz parafii bł. ks. Findysza w Rzeszowie. Będzie głosił kazania, a po Mszach św. wraz z członkami komitetu budowy kościoła będzie zbierał ofiary na budowę ich świątyni. Wesprzyjmy to piękne dzieło.
 1. Zapowiedzi: Andrzej Wojtowicz i Joanna Leszcyńska (II),  Sebastian Carlos Fajardo Castaneda – Patrycja Krzysztoń (III), Mateusz Sobkowicz i Monika Feret (III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Porąbki – numery nieparzyste od 167 do 241 (167, 171, 181, 185, 187, 191, 193, 195, 197, 199, 201, 207, 227, 233, 237, 239, 241).
 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjna z ubiegłej niedzieli. Złożono 11 500 zł. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 1. W sobotę 9 września będzie Diecezjalny Dzień Młodzieży. Pierwsza jego część rozpocznie się o godz. 9.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Następnie będzie wyjazd do Markowej, gdzie będzie spotkanie młodzieży z 5 diecezji w ramach przygotowania do beatyfikacji rodziny Ulmów. W Markowej m.in. będzie koncert  zespołu NiemaGotu. Koszt udziału 20 zł. Zapisy na stronie wwwmlodziez.rzeszow.pl/aktualności
 1. Jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 egz.) w całości poświęcony rodzinie Ulmów. Zapraszamy do lektury.