Ogłoszenia- XXIX Niedziela Zwykła, 16.10.2016 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA, 16 PAŹDZIERNIKA 2016 R.

1. Dzisiaj na Mszy św. o 12.00 pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby dokonamy oficjalnego wprowadzenia do naszej świątyni relikwii św. Jana Pawła II – w 38 rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową, dziękować będziemy za sakrament chrztu przez poświecenie nowej chrzcielnicy oraz wspominać będziemy 40-lecie przybycia do Budziwoja Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. O 15.30 nabożeństwo różańcowe.

2. W tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe i Nowenna do bł. ks. Jana Balickiego.

3. We wtorek św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników służby zdrowia, których zapraszamy na wspólną modlitwę.

4. W środę bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika okresu komunizmu.

5. W czwartek św. Jana Kantego, od 17.15 adoracja i okazja do spowiedzi.

6. W piątek bł. Jakuba Strzemię, będziemy rozważali uczynek „Strapionych pocieszać” i zyskiwać odpust przez odmówienie „Koronki”.

7. W sobotę św. Jana Pawła II.

8. W związku z posiadaniem relikwii św. Jana Pawła II każdego 16 dnia miesiąca będzie odprawiane nabożeństwo ku jego czci. Do skarbony w balaskach przed obrazem Jezusa Miłosiernego, gdzie są relikwie, można będzie składać prośby i podziękowania, które będą odczytywane podczas nabożeństwa.

9. Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną – składka na misje, różaniec róża Teresy Basiura.

10. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 12.00 zapraszamy dzieci z klas I naszej szkoły – będzie poświęcenie przyborów szkolnych i zawierzenie opiece Anioła Stróża.

11. Spotkania: ministranci w poniedziałek o 18.00, lektorzy we wtorek o 18.00, kandydaci do bierzmowania z III kl. gimnazjum we środę o 19.00, oaza w piątek, młodzież w sobotę o 19.00.

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i dekorowanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny: Marty Filip, Elżbiety Prędkiej, Katarzyny Skiba, Doroty Głąb, Renaty Długosz, Katarzyny Warzocha, Ewy Rozlach, Teresy Kundys, Marii Wróbel, Wioletty Olszańskiej.

13. Na stoliczku za ławkami wyłożona jest darmowa gazeta „ChiT = Chrystus i Ty” (200 sztuk) poświęcona Żołnierzom Wyklętym i apostołowi Kazachstanu bł. ks. Władysławowi Bukowińskiemu. Tygodnik „Niedziela” zawiera piękne artykuły poświęcone ks. Jerzemu Popiełuszce.
Są też wyłożone kartki na wypominki za naszych zmarłych.