Ogłoszenia – III Niedziela Adwentu, 11.12.2016 r.

OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA ADWENTU
11 GRUDNIA 2016 R.

1. W tygodniu roraty o 18.00, zapraszamy dzieci z lampionami.

2. W poniedziałek zbiórka ministrantów.

3. We wtorek o 14.00 pogrzeb śp. Stanisława Bożek z ul. Chmielnej.

4. W czwartek adoracja od 17.15 i spowiedź.

5. W piątek comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy jego relikwiach, z prośbami i podziękowaniami, które prosimy składać do skarbony w balaskach przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Rozpoczęcie Nowenny do Dzieciatka Jezus

6. W sobotę rozpoczyna się II część Adwentu przygotowująca nas do pełnego wiary przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci z Przedszkola przy naszej szkole – grupy numer 4, 5 i 6. Będzie poświęcenie i przekazanie figurek Bożego Dzieciątka. Prosimy, aby rodzice z tymi dziećmi zajęli miejsca w ławkach z przodu kościoła. Różaniec róża Rozalii Jacek.

8. W przyszłą niedzielę prosimy o składkę inwestycyjną na zakup parkingu. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary.

9. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Kwiatowej prosimy rodziny: Joanny Pałka, Katarzyny Cag, Anety Choma, Anety Bełch, Danuty Głodowskiej, Władysławy Trojan, Ireny Nowickiej, Marzeny Kawa.

10. Zapowiedzi: Jarosław Różycki – Andżelika Miciuda (zap. II).

11. Na terenie naszej parafii znajduje się Dom Dziecka, w którym jest 10 dzieci. Pragniemy zorganizować akcję „Słodkie Święta”. Przez ten tydzień i w przyszłą niedzielę zbierać będziemy słodycze dla tych dzieci. Przed Mszami kosz będzie wystawiony za balaskami przed obrazem św. Antoniego. Można też na ten cel złożyć ofiarę do skarbony „Chleb św. Antoniego”.

12. W związku ze 100-leciem objawień Matki Bożej w Fatimie pragniemy w dniach 10-22 lipca 2017 r. zorganizować parafialną pielgrzymkę do najważniejszych sanktuariów Europy. W programie są takie miejsca jak: Mediolan, Barcelona, Montserrat, Saragossa, Madryt, Lizbona, Fatima, Braga, Santiago de Compostela, Lourdes, Carcassonne, La Salette. Bardzo serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania, także osoby spoza parafii. Zapisy będą po Nowym Roku.

13. W piątek 16 grudnia br. o godz. 16.00 w hali sportowej przy naszej szkole odbędzie się spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa z mieszkańcami Osiedla Budziwój. Podczas spotkania omówione zostaną wnioski do budżetu miasta na rok 2017 oraz bieżące sprawy Osiedla.

14. Nasz chór parafialny wraz ze scholą i instrumentalistami wydał płytę z 15 kolędami i pastorałkami. Płytę można nabyć u pań pod chórem za 15 zł. Zapraszamy do zakupu. Płyta z kolędami rzecz potrzebna w domu w okresie bożonarodzeniowemu. Zakup będzie też uszanowaniem zaangażowania chóru i scholi na rzecz parafii, a ofiara przeznaczona jest na pokrycie kosztów produkcji.

15. U siostry w zakrystii możemy nabywać opłatki na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. W zakrystii są też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas: małe po 5 zł, a duże po 12 zł.