Ogłoszenia na Uroczystość MB Częstochowskiej, 26.08.2018 r.

OGŁOSZENIA – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
26 SIERPNIA 2018 R.

1. Dzisiaj w katedrze dożynki diecezjalne, naszą parafię reprezentuje z wieńcem Zespół „Budziwojce”.

2. Jutro św. Moniki.

3. We wtorek św. Augustyna – nabożeństwo do św. Antoniego.

4. W środę Męczeństwo św. Jan Chrzciciela – nowenna do Matki Bożej.

5. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

6. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

7. I sobota miesiąca: od 6.30 spowiedź, od 17.00 spowiedź dzieci i młodzieży na początek roku szkolnego – prosimy rodziców, aby dopilnowali tej sprawy, o 17.30 Komunia, o 18.00 Msza św., a po niej różaniec fatimski.

8. 1 września rocznica barbarzyńskiego napadu Niemiec na Polskę w 1939 r. – modlić się będziemy za wszystkich poległych w obronie Ojczyzny i o pokój na świecie.

9. W niedzielę na każdej Mszy św. aspersja, a po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

10. Zapowiedzi: Marcin Łojczyk-Krystyna Kot (zap. II).

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Miejskiej prosimy rodziny: Izabeli Sikora, Magdaleny Korzeniowskiej, Beaty Trzyna, Moniki Ożyło, Anety Jakubiec, Krystyny Synoś, Grażyny Gliwa, Stanisławy Wacławek, Iwony Loch, Krystyny Szwed.

12. Bóg zapłać za ofiary na stypendia szkolne w Czadzie oraz za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli, która wyniosła 9 tys. zł.

13. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na ufundowanie całorocznego dożywiania w naszej szkole dwójce dzieci z rodzin potrzebujących pomocy.

14. Na stoliczku za ławkami jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk), zapraszamy do lektury.

15. We środę 29 sierpnia będzie XI Rzeszowski Marsz na rzecz trzeźwości. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele Świętego Krzyża na ul. 3-go maja.

16. Dzisiaj w Dublinie kończy się Światowe Spotkanie Rodzin. Papież Franciszek odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie w Phoenix Park. Transmisja w Telewizji Trwam o 15.40.

17. Bardzo serdecznie witamy nowych księży. Nowym wikariuszem jest ks. Damian Ożóg, który przez ostatnie 5 lat pracował w parafii Orange w diecezji Awinion we Francji. Jego głównym zadaniem w parafii będzie katechizacja w szkole (26 godz. tygodniowo) oraz prowadzenie ministrantów, lektorów i oazy. Nowym rezydentem jest ks. Paweł Synoś, który przez ostatnie 7 lat był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Teraz jest delegatem biskupa do spraw formacji stałej księży, a także będzie miał wykłady w Seminarium Duchownym oraz będzie podejmował posługę duszpasterską w naszej parafii. Nowym księżom życzymy wielu łask Bożych oraz stałej opieki naszych patronów – Matki Bożej Śnieżnej i św. Antoniego

Tylko do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie!