Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Świętej, 16.06.2019 r.

OGŁOSZENIA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ
16 CZERWCA 2019 R.

1. Dzisiaj o 15.30 nabożeństwo do Serca Bożego i nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II.

2. W środę Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00, serdecznie zapraszamy uczniów, dyrekcję, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców. Spowiedź na zakończenie roku w poniedziałek i wtorek o 17.30.

3. W czwartek Boże Ciało. Porządek Mszy św. niedzielny. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o 12.00 na ul. Budziwojskiej od kościoła do Domu Kultury „Budziwój”. Prosimy o przyprowadzenie małych dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci komunijne z kl. III – także te spoza naszej szkoły, prosimy o przybycie w strojach, strażaków prosimy do chorągwi i do baldachimu. Zapraszamy też lektorów, ministrantów, scholę, chór oraz zespół „Budziwojce” w strojach. Panie z chóru i dziewczyny ze scholii prosimy do obrazów i feretronów.

4. W środę na 17.00 prosimy mężczyzn z wyznaczonych rejonów do ustawienia ołtarzy i brzózek; kobiety z rejonów prosimy też we środę o 19,00 po odbiór w kościele u siostry wszystkich potrzebnych rzeczy do ołtarzy, które prosimy ubrać w Boże Ciało od 10.00.

5. O pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy mieszkańców z ul. Budziwojskiej- numery parzyste: ołtarz I u rodziny Wilga, rodziny numery Budziwojska od 398 do 346; ołtarz II u rodziny Ocieczek, rodziny numery Budziwojska od 340 do 286a; ołtarz III u rodziny Cag, rodziny numery Budziwojskiej od 286 do 238; ołtarz IV na placu kościelnym, rodziny numery Budziwojska od 236 do 202. Rodziny od ołtarzy mają zaliczoną kolejkę do sprzątania kościoła. Prosimy o ofiary po 50 zł na kwiaty do ołtarzy i zakup innych rzeczy-pierwsze osoby z poszczególnych rejonów prosimy o pozbieranie ofiar.

6. W Boże Ciało odbędzie się koncert „Jednego Serca jednego Ducha” od godz. 19.00 w Parku Sybiraków na Baranówce. Zob.: http://www.jednegoserca.pl/.

7. Od piątku oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej a w niedzielę na nieszporach o 15.30. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia oraz dzieci komunijne w strojach. Do świecenia prosimy róże różańcowe: piątek róża Teresy Basiura, sobota róża Zofii Kapłon, w niedziele róża Olgi Kotula.

8. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z dzisiejszej niedzieli. Rozpoczęliśmy malowanie dachów na budynku przedszkola, plebani i domu sióstr. Malowane były one kilkanaście lat temu. Ich stan wymaga nowego malowania.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na odpuście za „Chleb św. Antoniego”, które wyniosły 2 tys. zł – będą przeznaczone na misje w RPA; Bóg zapłać za makulaturę za którą odymaliśmy 500 zł (15 gr za 1 kg) do tego ofiarodawcy indywidualni dołożyli 350 zł – łącznie będzie 850 zł na misje w Zambii; zapłaciliśmy ostatnią ratę za dożywianie w szkole dla 4 dzieci – opłata za cały rok szkolny wyniosła 1725 zł. Bóg zapłać!

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Iwony Jodłowskiej, Danuty Błońskiej, Krystyny Jopek, Ewy Głodowskiej, Teresy Basiura, Izabeli Liskowicz oraz z ul. Pogodne Wzgórze rodziny: Bogumiły Fornal. Marty Drewniak, Małgorzaty Popek, Małgorzaty Dziepak, Agnieszki Rusek, Barbary Pudłowskiej.

11. Zapowiedzi: Dariusz Wiącek – Diana Matuła (zap. I); A. Ataman-M. Gajdek, P. Maciąg-J. Szczęch (zap. II); Ł. Szura – E. Betleja, A. Płoskoń – M. Fogt; S. Szpunar – K. Grys (zap. III).

Do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie!