WIELKA SOBOTA – OGŁOSZENIA 11 KWIETNIA 2020 ROKU

 

  1. Bardzo prosimy, aby dzisiaj o godz. 20.00 przeprowadzić w naszych rodzinach liturgię domową: odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, przekazanie znaku pokoju i przyjęcie Komunii św. duchowej.
  1. O godz. 20.30 różaniec – transmisja. Zamknięcie kościoła o 21.15.
  1. Jutro Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa – Msze św. bez udziału wiernych. Będą transmitowane dwie Msze św. – rezurekcja o godz. 6.00 i Msza św. o godz. 10.30 – z Nowenną przed Świętem Miłosierdzia. O 20.30 będzie transmisja różańca.
  1. Bardzo ważnym elementem wielkanocnego świętowania jest śniadanie. Powinno ono być poprzedzone liturgią domową, na którą m.in. składają się: odczytanie słowa Bożego, pobłogosławienie pokarmów, życzenia i dzielenie się jajkiem. Temuż nabożeństwu powinna przewodniczyć głowa rodziny. Tekst liturgii śniadania wielkanocnego zamieszczony jest na stronach parafialnych.
  1. Drodzy bracia i siostry. W imieniu całego zespołu duszpasterskiego – w imieniu kapłanów i sióstr zakonnych – pragniemy przekazać serdeczne pozdrowienia i życzenia świąteczne. Składamy je gościom, rodakom budziwojskim, którzy przybyli do swojej rodzinnej miejscowości, osobom, które powróciły na święta z emigracji, także tym którzy nie mogli powrócić i w tych dniach pozostają z dala od rodziny, także tym którzy już na stałe przebywają na emigracji oraz wszystkim drogim parafianom. Niech zmartwychwstały Chrystus nawiedzi wasze serca, a także domy i rodziny, niech wniesie tam swój pokój, niech uspokoi wszelki lęk i niepokój, niech uleczy wszelkie rany duszy oraz niech pobłogosławi wszelkie wysiłki i trudy, aby przyniosły jak najwspanialsze owoce. Niech wszystkich darzy zdrowiem i niech towarzyszy w każdej chwili życia. Źródłem nadziei niech będą dla nas słowa papieża Franciszka wypowiedziane podczas modlitwy na Placu św. Piotra: „Zaprośmy Jezusa do łodzi naszego życia. Przekażmy Mu nasze lęki, aby On je pokonał (…). On zmartwychwstał i żyje obok nas”.