VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA 22 MAJA 2022 R.

 

 1. W piątek gościliśmy w naszej parafii ks. bpa Krzysztofa Kudławca z Ekwadoru, któremu przekazaliśmy na cele misyjne dar ołtarza dzieci komunijnych, a także dar  na cele misyjne od kapłanów  i parafii.
 1. Dzisiaj nabożeństwo majowe w plenerze o 20.00 przy nowym krzyżu przy ul. Jana Pawła.
 1. W tygodniu nabożeństwo majowe po Mszy wieczornej.
 1. W poniedziałek, wtorek i środę tzw. Dni Krzyżowe – dni modlitw o błogosławieństwo Boże w pracach polowych, o dobrą pogodę i o urodzaje.
 1. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
 1. W środę o 19.00 katecheza dla dorosłych.
 1. We czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza – od 17.15 adoracja.
 1. W czwartek Dzień Matki – modlić się będziemy z wdzięcznością za nasze mamy. Żywym złóżmy życzenia, odwiedźmy lub przedzwońmy. Jeśli to możliwe to nawiedźmy groby mam zmarłych. Na parafialnym FB będą podane pomoce do modlitwy za mamy.
 1. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. W sobotę o 9.15 wyjazd dzieci komunijnych do Tarnowca (2 autobusy).
 1. W sobotę modlić się będziemy za wstawiennictwem św. Szarbela przy jego relikwiach.
 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe w plenerze będzie na Pułanku – ul. Budziwojska przy kapliczce Matki Bożej Saletyńskiej u rodziny Głodowskich. Różaniec róża Zofii Pałka.
 1. Zapowiedzi: Ernest Solecki – Karolina Bąk (zap. I), Kamil Sobota – Dominika Pawłowska (zap. I), Bartłomiej Grzebyk – Wioleta Małek (zap. I), Szymon Ziarnik – Anna Jasik (zap. I), Piotr Medygrał – Dominika Pałka (zap. I),  Mateusz Czudec-Karolina Wojtowicz (zap. II).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Magicznej prosimy rodziny z numerów: 1, 5/1, 5/6, 7, 9, 11, 13, 15, 21, 25, 27, 29B, 29C, 29D.
 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli – złożono 10 tys. zł, Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne. Jeśli będzie pogoda to od jutra rozpoczną się prace przy renowacji elewacji kościoła od strony drogi.
 1. Jest nowa partia obrazków M. B. Śnieżnej – patronki naszej parafii. Zadbajmy, aby ten obrazek był obecny naszym domu. Dodatkiem do obrazka jest Nowenna do M. B. Śnieżnej. Cena 10 zł. Dziękujemy ks. Michałowi i oazie za przygotowanie obrazków i rozprowadzanie.
 1. Nasz żeński chór parafialny „Fontes” świętuje tego roku 10-lecie istnienia. Z tej racji ukazała się druga płyta naszego chóru, która nosi nazwę „By świat lepszym był”. Zwiera 11 utworów religijnych, rozrywkowych, ludowych i biesiadnych. Płyta jest do nabycia dzisiaj u pań z chóru za 10 zł. Serdecznie dziękujemy naszemu chórowi za posługę śpiewu. Słowa szczególnej wdzięczności wypowiadamy wobec  dyrygenta chóru pana Andrzeja. Bóg zapłać! „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”!!! A kto fałszuje 4 razy 😀 
 1. I Komunia w przyszłym 2023 r. będzie w III niedzielę maja – 21 maja.
 1. Została uruchomiona klimatyzacja. Aby były efekty prosimy o zamykanie drzwi.