XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 sierpnia 2023 r.

 1. Jutro w naszej parafii rozpoczynamy przygotowanie do beatyfikacji rodziny Ulmów. Modlić się będziemy o obfite jej owoce w naszych rodzinach. Przygotowanie będzie trwało 20 dni – czyli tyle ile jest tajemnic różańca.  Przez ten czas w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele po prymarii odmawiać będziemy kolejną tajemnicę różańca z rozważaniem. 

Obok wystawionego w prezbiterium obrazu rodziny Ulmów będzie koszyk, do którego będzie można składać prośby o ich orędownictwo przed Bogiem. Prośby złożone w poszczególne dni odczytywane będą przed dziesiątkiem różańca. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie i do składania próśb.

Na parafialnym FB każdego  zamieszczać będziemy kilkuminutowe rozważanie do drodze świętości Ulmów z Radia Fara.

 1. W naszej parafii pragniemy rozwijać kult błogosławionej rodziny Ulmów w następujący sposób:

– w niedzielę 24 września na Mszy św. o godz. 12.00 będzie uroczyste wprowadzenie na stałe do naszej parafii ich relikwii. Uroczystości przewodniczył będzie ks. bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla.

– od 1 października rozpocznie się peregrynacja relikwii po chętnych rodzinach naszej parafii – szczegóły za tydzień.

– ustanowienie  cotygodniowego nabożeństwa z prośbami i podziękowaniami

– w przyszłości wybudowanie w kościele ołtarza, w którym byłyby relikwie i obraz Ulmów. Zapraszamy do aktywnego włączenia się w te działania.

 1. W niedzielę 13 sierpnia 20 osobowa delegacja z naszej parafii była w Dublanach koło Sambora, gdzie pochowany jest rodak Budziwojski  ks. Piotr Szczupiel, który bohatersko oddał życie w obronie krzyża 29 czerwca 1941 r. Najpierw modliliśmy się przy jego grobie, a potem w kaplicy cmentarnej odprawiliśmy za niego Mszę św., w której uczestniczyli także miejscowi Polacy. Po Mszy św. odbyło się wspólne spotkanie.

W niedzielę 17 września na Mszy św. o godz. 12.00 będzie promocja książki o ks. Szczupielu.

 1. W środę wspomnienie bł. ks. Władysława Findysza – męczennika. Jest nam bliski bo jego  relikwie zostały złożone w ołtarzu naszego kościoła podczas jego konsekracji,
 1. W niedzielę różaniec poprowadzi róża Krystyny Ślączka.
 1. Zapowiedzi: Andrzej Wojtowicz i Joanna Leszcyńska (zap. I),  Sebastian Carlos Fajardo Castaneda (czyt. Fahardo Castanieda) – Patrycja Krzysztoń (II), Mateusz Sobkowicz i Monika Feret (II).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu prosimy rodziny z ul. Porąbki numery nieparzyste od 133a do163c (133a, 133c, 135c, 137, 137c, 137f, 137g, 139, 143b, 147, 155, 157, 159,163b, 163c).
 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną.
 1. W Instytucie Teologicznym w Rzeszowie działa Akademia Biblijna. Daje ona możliwość głębszego poznania Pisma św. i jego przesłania. Zachęcamy do zapisania się. Więcej szczegółów na parafialnym. FB.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Zespołowi „Budziwojce” i Zespołowi „Wesołe Kumoszki” z mieszkańcami Kolonii za przygotowanie wieńców dożynkowych. Dziękujemy orszakom z wieńcami na czele z gospodarzami.  Dziękujemy zespołom śpiewaczym wraz z instrumentalistami za zaangażowanie w liturgię. Dziękujemy za stroje ludowe i śpiew oraz za pielęgnowanie postawy wdzięczności Bogu i rolnikom za chleb powszedni i za wszelkie plony.
 1. W przyszłą niedzielę w katedrze dożynki diecezjalne, program na plakacie i na FB.
 1. Na stoliczku jest darmowe czasopismo „Przymierze z Maryją”. Ten numer zawiera ciekawe artykuły między innymi o Bitwie Warszawskiej 1920 r. Zapraszamy do lektury.
 1. Od dzisiaj parafia nasza ma nowego ks. wikariusza. Jest nim ks. Szymon Kłak. Pochodzi on z parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Po święceniach przez 3 lata pracował w Czudcu. Budziwój jest jego drugą parafią.

Ks. Szymonie bardzo serdecznie witamy cię w naszej parafii. Życzymy wielu łask Bożych w duszpasterskim posługiwaniu. Zawierzamy cię ufnie opiece Matki Bożej Śnieżnej: „Pod Twoją obronę…”