Ogłoszenia – V niedziela zwykła 7.02.2016 r.

OGŁOSZENIA – V NIEDZIELA ZWYKŁA 7 LUTEGO 2016 R.

1. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Do skarbonki przy obrazie Jezusa Miłosiernego prosimy składać na kartkach imiona osób uzależnionych, za które modlić się będziemy w ciągu tygodnia.

2. Jutro o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z III kl. gimnazjum z delegatem biskupa ds. bierzmowania (ks. dr Janusz Podlaszczak). Złożenie próśb o bierzmowanie.

3. Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.00, 9.00, 10,30 – dla dzieci ze szkoły, 18.00 i 20.00. Obowiązuje post ścisły (trzy posiłki bezmięsne – jeden do syta, dwa lekkie).

4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne – o Męce Pańskie. Droga Krzyżowa będzie w piątek o 17.30 i o 20.00 – dla młodzieży i dłużej pracujących oraz w niedzielę o 6.30. – przed prymarią. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.

5. W Wielkim Poście nie uczestniczymy w zabawach i dyskotekach. Starajmy się też bardziej przestrzegać post piątkowy – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W środy Wielkiego Postu nabożeństwo do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

7. Od środy do piątku rekolekcje szkolne, każdego dnia spotkania dla dzieci: 10.00 – dzieci młodsze (kl. 0-3), 11.15 dzieci starsze (kl. 4-6).

8. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

9. W sobotę przeżywać będziemy w naszej parafii Światowy Dzień Chorego: o 8.30 spowiedź, 9.00 Msza św. – udzielanie sakramentu chorych i błogosławieństwo lourdzkie. Zapraszamy chorych i starszych.

10. W niedzielę różaniec róża Teresy Basiura.

11. Zapowiedzi: Robert Białogłowski – Joanna Chmiel (zap. II).

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Chmielnej prosimy rodziny: Teresy Szetela, Danuty Karpiak, Agnieszki Jabłońskiej, Renaty Wojnarowskiej, Beaty Walawender, Danuty Orzechowskiej, Małgorzaty Kamińskiej, Doroty Taranta, Małgorzaty Olewińskiej, Anny Paździor.

13. Na stoliczku za ławkami wyłożona jest tzw. „Zdrapka wielkopostna” (200 egz.). Jest to propozycja duchowej pracy na Wielki Post od Środy Popielcowej. Pod „Zdrapką” każdego dnia kryje się propozycja działania. Zachęcamy, aby to duchowe przygotowanie odbywało się rodzinnie. Podajemy też stronę, o„Zdrapce”http://wzch.org.pl/index.php/dzialalnosc/kalendarz-wielkopostny.

14. W piątek papież Franciszek rozpocznie pielgrzymkę do Meksyku, po drodze w Hawanie ma się spotkać z patriarchą Moskwy. Są to bardzo ważne wydarzenia. Wspierajmy papieża modlitwą, a pielgrzymkę śledźmy w mediach katolickich.

15. W piątek o 18.00 Droga Krzyżowa ulicami w centrum Rzeszowa.