Ogłoszenia – XXIII Niedziela Zwykła, 4.09.2016 r.

OGŁOSZENIA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 4 WRZEŚNIA 2016 R.

1. Dzisiaj w Watykanie kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty, transmisja w TV Trwam o 10.00. Na każdej Mszy św. aspersja i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

2. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego.

3. W środę na naszą parafię przypada diecezjalny dzień adoracyjny. O godz. 9.00 będzie Msza św. dla ludzi starszych i chorych połączona z udzielaniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lurdzkim oraz zyskaniem odpustu zupełnego. Od 8.30 spowiedź . Natomiast po południu adoracja od godz. 17.00. Zapraszamy. W tym tygodniu nie będzie adoracji we czwartek.

4. W czwartek liturgiczne święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej, na Mszy wieczornej poświęcenie ziarna siewnego.

5. W piątek nabożeństwo do Bożego miłosierdzia, rozważać będziemy uczynek „Więźniów pocieszać” i zyskiwać odpust przez odmówienie Koronki. O 16.00 wyjazd duszpasterstwa młodzieży do Zagórza (piątek-niedziela).

6. W sobotę o godz. 17.00 w Ogrodach Bernardyńskich odbędzie się spotkanie uczniów III klas gimnazjum z całego miasta Rzeszowa w ramach przygotowania do bierzmowania. Bardzo prosimy naszą młodzież, aby się tam udała.

7. Ksiądz Biskup Ordynariusz zwraca się z prośbą, aby parafie dekanatu tyczyńskiego wsparły finansowo budowę nowego kościoła w parafii bł. Władysława Findysza w Rzeszowie – osiedle pomiędzy Słociną a Chmielnikiem. W przyszłą niedzielę przybędzie do nas proboszcz tej parafii ks. Władysław Srebrny – był kiedyś proboszczem w Budziwoju, który będzie głosił kazania, a po Mszach św. przedstawiciele Komitetu Budowy Kościoła będą zbierać ofiary na placu kościelnym. Starajmy się hojnie wesprzeć to dzieło.

8. Rodziców dzieci komunijnych z naszej szkoły zapraszamy na spotkania w salce w dolnym kościele o godz. 19.00: klas IIIa- piątek 9 września, klasa IIIb – poniedziałek 12 września, IIIc- wtorek 13 września.

9. Spotkania duszpasterskie: poniedziałek – ministranci, wtorek – lektorzy, sobota – 9.00 szkoła gitary, 10.00 próba scholi – serdecznie zapraszamy nowe dziewczynki z klasy III z naszej szkoły i dziewczyny uczęszczające do innych szkół.

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny: Anny Dymek, Renaty Rozborskiej, Małgorzaty Chmiel, Sylwii Matejek, Marzeny Knap, Krystyny Słowik, Sabiny Peliszko, Doroty Fąfara, Zofii Najda, Iwony Najda.

11. Na dożywianie dzieci do puszek w ubiegłą niedzielę złożono 1250 zł, a do skarbonki „Chleb św. Antoniego” w balaskach 300 zł. Bóg zapłać.

12. Zapowiedzi: Krzysztof Paśko – Agnieszka Łach, Łukasz Lassota – Alicja Dydek (III). Różaniec róża Marii Pałka.

13. W tym tygodniu będą zapisy na różne ciekawe zajęcia w Rzeszowskim Domu Kultury. Filia „Budziwój” w poniedziałek od 17.00 do 19.00, Filia „Country” środa od 17 do 19.00.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. W dniach 7-12 września przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej „Maryja Matka Miłosierdzia”. Rozpoczęcie 7. września (środa) o godz. 17.30. Nieszpory Maryjne, o godz. 18.00 Msza św. W kolejne dni o godz. 9.00 Msza św. dla uczniów szkół podstawowych (czwartek) , gimnazjów (piątek), dla chorych (sobota), dla szkół średnich (poniedziałek). W kolejne dni wieczorem na godz. 18.00 na Mszę św. zapraszamy Róże Różańcowe (czwartek), Grupy Apostolskie (piątek), młodzież do bierzmowana i grupy młodzieżowe (sobota), służby mundurowe, rodziny i parafie Rzeszowa (poniedziałek). Mszy św. odpustowej w poniedziałek o godz. 18.00 przewodniczył będzie Ks. Abp Adam Szal z Przemyśla.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z parafii Rzeszowa odbędzie się 10 września 2016 r. od godz. 17.30 w „Ogrodach bernardyńskich” przy sanktuarium MB Rzeszowskiej. W programie: świadectwa, Eucharystia i występ „Arkadio”.

3. W niedzielę, 11 września odbędzie się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia (od Krzyża przy Zamku do Ojców Bernardynów). Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie Mszą św. o 16.30. Zapraszamy do udziału.

4. Dom Diecezjalny Tabor oraz Wspólnota „Miriam” Odnowa w Duchu Świętym zapraszają 13 września, godz. 19.00 do Domu Diecezjalnego Tabor na Katechezę Audiowizualną pt.: „Sięgnij po więcej”. Jej gościem będzie p. Marcin Zieliński. Katecheza będzie miała formę świadectwa połączonego z modlitwą o uzdrowienie.

5. W dniach 7-8 listopada 2016 r. odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa rekolekcje pt „Życiodajne Słowo”, które poprowadzi ks. dr John Bashobora z Ugandy. Rekolekcje mają charakter zamknięty i wymagają wcześniejszej rejestracji. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej: www.rekolekcjerzeszow.pl.

6. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej oraz Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej ogłaszają nabór na rok akademicki 2016/2017. Ich celem jest pogłębienie formacji religijnej słuchaczy. Program obejmuje wykłady, ćwiczenia, wyjazdy na konferencje, wycieczki i pielgrzymki. Szczegóły są dostępne w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Pelczara w Rzeszowie przy ul. Witolda 11a.