Ogłoszenia – XXXIII Niedziela Zwykła, 13.11.2016 r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA
13 LISTOPADA 2016 R.

1. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom w Iraku, o 14.00 akademia patriotyczna w Domu Kultury „Budziwój” – przygotowana przez nasza szkołę, o 15.30 nieszpory za zmarłych. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Wiesławowi Szczygłowi za posługę słowa w naszej parafii.

2. Przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej Nowenna przed złożeniem „Aktu przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana”, oraz wypominki za zmarłych.

3. W środę 16 dnia miesiąca, po Mszy wieczornej, pierwsze nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II przy jego relikwiach, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony w balaskach przy obrazie Jezusa miłosiernego.

4. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie to adoracja prowadzona na uwielbienie Boskiego Serca Pana Jezusa i przebłagania za nasze osobiste grzechy, grzechy rodzin i całego naszego narodu.

5. Piątek mamy przeżywać w naszej diecezji jako dzień pokuty przed złożeniem „Aktu przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana”. Zachęcamy, aby na tę intencję zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, odważnych zachęcamy do podjęcia postu o chlebie i wodzie, a do wszystkich zachęta, aby pobożnie odmówić „Koronkę do Bożego Miłosierdzia”.

6. W sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Episkopat Polski, przedstawiciele władz oraz wierni Kościoła złożą uroczyście „Akt przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana”. Będzie transmisja w TV Trwam.

7. W sobotę w „Dębinówce” będzie zabawa andrzejkowa dla ministrantów, lektorów, scholi, oazy młodszej i starszej. Początek o 16.00, za zakończenie o 20.00. Rodziców prosimy o przywiezienie oraz odebranie dzieci i młodzieży.

8. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – po każdej Mszy św. składać będziemy „Akt przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana” oraz „Akt osobistego ofiarowania się Sercu Pana Jezusa”.

9. W przyszłą niedzielę prosimy o składkę na cele inwestycyjne – zakup działki pod parking. Różaniec róża Marii Mróz.

10. Spotkania: poniedziałek – ministranci, środa o 19.00 – kandydaci do bierzmowania, piątek – oaza młodsza i starsza.

11. Kalendarz Liturgiczny: w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, piątek bł. Karoliny Kózkówny – patronki diecezji, w sobotę bł. Salomei.

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Senatorskiej prosimy rodziny: Marii Rałowskiej, Marii Miąsik, Izabeli Garlak, Władysławy Wójcik, Małgorzaty Wiszniewskiej, Agnieszki Tunia, Antoniego Jaworskiego, Zofii Pałka, Katarzyny Rogozińskiej.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. Zapraszamy na „Procesję światła”, która odbędzie się w niedzielę, 13 listopada. Procesja rozpocznie się o godz. 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu obok Zamku i przejdzie ulicami Rzeszowa do bazyliki OO. Bernardynów, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. Zapraszamy do licznego udziału (zabierzmy świece).

2. Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych odbywać się będzie w dniach 14-17 listopada 2016 r. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Plan zajęć Kursu oraz wymagane dokumenty zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu Teologiczno – Pastoralnego. Termin składania dokumentów: do 14 listopada 2016 r.

3. Dom Diecezjalny „Tabor” zaprasza na film „Ludzie Boga”, oparty na faktach o sile wiary cysterskich mnichów w Algierii. Stają oni przed dylematem wyjechać czy zostać? Bo taką decyzję muszą podjąć, gdyż wszyscy cudzoziemcy dostają nakaz opuszczenia kraju. Projekcja odbędzie się 17 listopada (czwartek) 2016 r. o godz. 19.00 w Diecezjalnym Domu Tabor w Rzeszowie w ramach Rekolekcji Filmowych. Wstęp na seans to dobrowolna ofiara.

4. Rok Święty Miłosierdzia zakończy oficjalnie Ojciec Święty Franciszek 20 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zamknięciem Drzwi w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Dziękujmy Bogu za owoce tego roku.

5. Uniwersytet Trzeciego wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na konferencję naukową „Ludzie starsi w społeczeństwie Miasta Rzeszowa – stan obecny i perspektywy”, w dniu 17 listopada 2016 r., w Instytucie Teologiczno- Pastoralnym w Rzeszowie, przy ul. Witolda 11a. Rozpoczęcie o godz. 8.30.

6. Rzeszowskie Duszpasterstwo Harcerskie serdecznie zaprasza wszystkie formacje harcerskie naszej diecezji (ZHP, ZHR, Skautów oraz sympatyków) do uczestnictwa w kolejnej Mszy św. dla Harcerzy, która odbędzie się 20 listopada o godz.12.15 w kościele Farnym w Rzeszowie. W tym miesiącu połączona zostanie z nabożeństwem wypominkowym za zmarłych druhów i druhny. Po Mszy św. modlitewna procesja na cmentarz przy ul. Targowej. Modlitwa, złożenie kwiatów oraz zapalenie symbolicznych zniczy będą symbolem wyjątkowej pamięci o tych, którzy odeszli.