Ogłoszenia – Wniebowstąpienie Pańskie, 28.05.2017 r.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

28 MAJA 2017 R.

 

 1. Dzisiaj nieszpory majowe o 15.30 z nowenna przed zesłaniem Ducha Świętego.

 

 1. Jutro o 18.45 spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Bardzo prosimy, aby zachęcili do służby przy ołtarzu chłopców z klas III i VI z naszej szkoły, ale także i z innych szkół.

 

 1. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – litania po porannej Mszy.

 

 1. I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania, od 17.15 adoracja i spowiedź – zapraszamy uczniów I i II klasy gimnazjum.

 

 1. I piątek: 6.30 spowiedź, 9.00 wyjazd do chorych, 17.00 spowiedź – zapraszamy dzieci komunijne z klas III i ich bliskich, 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Serca.

 

 1. I sobota miesiąca: od 17.15 spowiedź, o 18.00 Msza św. z rozważaniem i Komunia św. wynagradzającą, po Mszy różaniec fatimski. Zapraszamy. Maryja 100 lat temu w Fatimie prosiła, aby w I soboty odmawiać różaniec o pokój i o nawrócenie grzeszników oraz żeby przyjmować Komunię św. na intencje zadośćuczynienia za grzechy.

 

 1. W sobotę o 6.00 wyjazd ministrantów, oazy i scholii do „Energylandi” w Zatorze i do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę aspersja, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych i rozpoczęcie nowenny do św. Antoniego przed odpustem, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności w Warszawie, o 15.30 nabożeństwo do Serca Bożego, o 16.00 w „Dębinówce” zakończenie roku formacyjnego dla grup dziecięcych i młodzieżowych.

 

 1. W przyszłą niedzielę ks. Marek Machała – dyr. Duszpasterstwa Rodzin w Przemyślu – wygłosi słowo nt. „Małżeństwo fundamentem szczęśliwej rodziny” – zapraszamy.

 

 1. Zapowiedzi: Marcin Ostrowski – Milena Grochala, Tomasz Paśko – Martyna Koś, Bartosz Wilk – Agata Paśko, Konrad Koch – Karolina Tłuczek (zap. I); Rędziniak- A. Borowiec; M. Wanat – Z. Wąsik (zap. III).

 

 1. Bóg zapłać składkę inwestycyjną – złożono 10 100 zł, dziękujemy za ofiary w inne niedziele i za wpłacane na konto parafialne.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Podleśnej prosimy rodziny: Teresy Krupa, Zofii Kapłon, Małgorzaty Gazda, Ewy Matuła, Renaty Kopiec, Barbary Biestek, Lyubow Wacławek, Elżbiety Kruczek, Marii Kalandyk, Ewy Miśta.

 

 1. Procesja Bożego Ciała będzie na ul. Budziwojskiej. O pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy mieszkańców ul. Podleśnej. Ołtarz I u rodziny Wilga, numery Podleśnej od 161 do 109 – rodziny: Urszuli Kalandyk, Stanisławy Ożyło, Anny Pasek, Bogusławy Wąs- Polityńskiej, Ewy Baran, Doroty Matuła, Anny Matuła, Danieli Prędki, Bożeny Prędki, Marii Fic; ołtarz II u rodziny Ocieczek, numery Podleśnej od 107 do 59 -rodziny: Marii Fic, Danuty Zgórskiej, Bogusławy Piekiełek, Marii Borowiec, Jolanty Niziołek, Barbary Rak, Danuty Bomba, Anny Bomba, Barbary Głód, Małgorzaty Mitał; ołtarz III u rodziny Cag,  numery Podleśnej od 55 do 13, są to rodziny: Małgorzaty Kuśnierz, Wiolety Fornal, Józefa Tłuczek, Edyty Dawidziak, Katarzyny Hołody, Grażyny Pasierb, Aleksandry Makowiec, Wioletty Wandas, Edyty Siweckiej, Haliny Buż; ołtarz IV przy krzyżu misyjnym,  numery z Podleśnej od 46 do 10 – rodziny: Doroty Czenczek, Ireny Czenczek, Eweliny Początek, Edwarda Wójcik, Moniki Kowalskiej, Zofii Mac oraz numery od 1 do 11 –  rodziny: Marioli Koziołkiewicz, Jana Koza, Katarzyny Wójcik, Zofii Kozik. Rodziny od ołtarzy mają zaliczoną kolejkę do sprzątania. Panie z pierwszych numerów poszczególnych ołtarzy prosimy o pozbieranie po 50 zł na kwiaty, a panowie z rejonów proszeni są o dostarczenie po 4 brzózki do każdego z ołtarzy.

 

 1. Z racji pogrzebów za naszych zmarłych zamawiamy wiele intencji – co bardzo dobrze świadczy o naszej wierze i miłości do zmarłych. Jednak opóźnienie w odprawianiu tych Mszy św. wynosi ponad rok. Wobec tego część intencji pogrzebowych będzie przekazane do odprawienia poza parafią. Intencje te będą ogłaszane i zapowiadane w naszej parafii – prosimy, aby rodzina zmarłego i ofiarodawcy przychodzili do naszego kościoła, a w tym samym czasie będą odprawiane poza parafią. W miesiącu czerwcu poza parafią odprawiana będzie część intencji za Marię Kmiotek, Emila Głodowskiego, Józefa Biegus, Grażynę  Paśkiewicz, Edwarda Ślęczka i Stefanię Żmuda. Te intencje odprawiał będzie ks. Jacek Uliasz w kaplicy Seminaryjnej w Lwowie – lista jest wywieszona w gablotce oraz w internecie. Zamieszczamy stronę ks. Uliasza (http://www.rkc.lviv.ua/Jacek_Uliasz-page-pl). Podobnie będziemy robić w następne miesiące. Podczas wakacji nasi księża będą odprawiać intencje pogrzebowe poza parafią.

 

 1. W środę o 15.00 w Domu Kultury „Budziwój” odbędzie się przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu rodziców i personelu przedszkola sióstr. Zapraszamy wszystkie dzieci.

 

 1. Na stoliczku za ławkami jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk) – zapraszamy do lektury.