Ogłoszenia – XX Niedziela Zwykła, 27.08.2017 r.

OGŁOSZENIA – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
27 SIERPNIA 2017 R.

1. Dzisiaj w katedrze dożynki diecezjalne, naszą parafie reprezentuje zespół wieńcowy z Kolonii. Dzisiaj o 14.00 pogrzeb śp. Aleksandry Prędki.

2. W poniedziałek wspomnienie św. Augustyna.

3. We wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – nabożeństwo do św. Antoniego

4. W środę nowenna do Matki Bożej.

5. Czwartek od 17.15 adoracja i spowiedź.

6. I piątek miesiąca: 6.30 spowiedź, 7.00 Msza św., 9.00 wyjazd do chorych w domach i w Villa Seniora, od 16.30 spowiedź (Komunia św. będzie o 17.00 i 17.30), o 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Serca Bożego. Bardzo prosimy, aby w czwartek i w I piątek przystąpiły do spowiedzi dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież z gimnazjum i szkół średnich z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Prosimy rodziców o dopilnowanie tej sprawy. Rocznica wybuchu II wojny światowej.

7. I sobota miesiąca: 18.00 Msza św. z rozważaniem, po Mszy św. różaniec fatimski. Serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Edwarda Ryfę misjonarza z Czadu po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, aspersja i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

9. Zapowiedzi: Radosław Nowak – Zuzanna Opielowska (zap.II), P. Hamdan-M. Piekuta, Z. Bomba – E. Długosz, D. Kot – D. Matuła (zap. III).

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie i kwiaty, w tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny: Beaty Szmaj, Marzeny Kuczmarz, Heleny Konkol, Izabeli Tondera, Magdaleny Paśko, Anny Ziarnik, Teresy Mitał, Marzeny Bomba, Łucji Mitał, Małgorzaty Trafidło, Agaty Gruba.

11. Na stoliczku jest nowy darmowy numer gazety „Dobre nowiny” (200 egz.), natomiast w „Gościu niedzielnym” jest film „Misja”.

12. W miesiącu wrześniu część intencji pogrzebowych za zmarłych parafian: Aleksander Kieś, Eleonora Paśko, Anna Grzebyk, Julia Szczoczarz, Maria Borowiec będzie odprawiona przez ks. Jacka Pucia w parafii Bielce na Mołdawii – lista jest w gablotce i na FB. Prosimy, aby w te dni rodziny zmarłych przychodziły na modlitwę do naszego kościoła, gdzie Msza będzie zapowiadana, a za zmarłych modlić się będziemy w modlitwie powszechnej.

13. W środę 30 sierpnia w godz. od 7.00 do 11.30 będzie zbiórka elektrośmieci na misje – zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, który prosimy znosić na parking kościelny i składować na odcinku między przedszkolem a plebanią. Bóg zapłać!

14. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na poszkodowanych w Polsce przez huragany, natomiast dzisiaj jest zapowiadana zbiórka do puszek na ufundowanie całorocznego dożywiania dla 4 dzieci z rodzin potrzebujących pomocy w naszej szkole, przez cały wrzesień na ten cel możemy składać ofiary do puszki „Chleb św. Antoniego”.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. We wtorek, 29 sierpnia odbędzie się X Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości. Rozpoczęcie Marszu Mszą św. w kościele św. Krzyża o godz. 17.30, a po niej o godz. 18.30 wyjście sprzed kościoła i przejście ul. 3-Maja i Kościuszki na Rzeszowski Rynek. Zapraszamy do udziału.

2. Fundacja im. Rodziny Ulmów „SOAR” zaprasza do wzięcia udziału w koncercie dnia 3 września br. o godz. 19.00 na stadionie w Kolbuszowej w ramach II edycji Festiwalu Psalmów Dawidowych „Honorując Sprawiedliwych”. W tym roku głównym wykonawcą będzie Piotr Rubik wraz z Chórem i Orkiestrą Symfoniczną. Wystąpi również chór z Sanoka Soul i skrzypaczka Magdalena Kołcz. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

3. W dniach 7-12 września przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej „Moje Niepokalane Serce zwycięży”. Rozpoczęcie 7. września (czwartek) o godz. 17.30. Nieszpory Maryjne, o godz. 18.00 Msza św., o godz. 19.15 Koncert. W kolejne dni: w piątek o godz. 12.00 Msza św. dla uczniów szkół podstawowych, w sobotę o godz. 9.00 dla chorych, w poniedziałek o 12.00 Msza św. dla szkół ponadgimnazjalnych. W kolejne dni wieczorem na godz. 18.00 na Mszę św. zapraszamy: w piątek – Róże Różańcowe, w sobotę – Grupy Apostolskie, Ruchy i Stowarzyszenia, w poniedziałek – młodzież do bierzmowana i grupy młodzieżowe, (po Mszy św. czuwanie modlitewne), we wtorek, 12 września – służby mundurowe, władze, rodziny i parafie Rzeszowa – przewodniczy Ks. abp Marek Jędraszewski z Krakowa (po Mszy św. koncert).

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z parafii Rzeszowa odbędzie się 11 września 2017 r. od godz. 17.30 w „Ogrodach Bernardyńskich” przy sanktuarium MB Rzeszowskiej. W programie spotkania: przygotowanie do liturgii: Zespół „Arkadio”, Eucharystia, Czuwanie modlitewne – prowadzi Zespól Arkadio. Zakończenie ok. 20.30.

5. W poniedziałek, 11 września br., Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zaprasza na spotkanie Rodziny Radia Maryja oraz transmisje: Mszy Świętej w TV Trwam i Radio Maryja oraz Rozmów Niedokończonych. W programie: 17.30 – Program słowno – muzyczny, 18.00 – Modlitwa Anioł Pański, 18.20 – Msza Święta, 21.30 – 23.35 – Rozmowy niedokończone. Prosimy
o zachęcenie wiernych do udziału w tym wydarzeniu.