Ogłoszenia na XIX Niedzielę zwykłą, 12.08.2018 r.

OGŁOSZENIA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
12 SIERPNIA 2018 R.

1. Dzisiaj na każdej Mszy św. aspersja, a po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

2. We wtorek św. Maksymiliana Kolbe, nabożeństwo do św. Antoniego.

3. We wtorek o 13.30 wyjście pieszej pielgrzymki na odpust do Borku Starego. Suma odpustowa w Borku o 17.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Powrót we własnym zakresie.

4. W środę uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, na każdej Mszy św. poświęcenie ziela. W tym dniu wspominamy także „Cud nad Wisłą” z 1920 r. i modlimy się za Ojczyznę.

5. W czwartek adoracja od 17.15 i spowiedź.

6. W piątek wspomnienie św. Jacka – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 12.00 dożynki parafialne – dziękczynienie Bogu i rolnikom z tegoroczne plony. Z tydzień prosimy o składkę na cele inwestycyjne. Różaniec róża Marii Pałka.

8. Zapowiedzi: K. Mach – A. Kaczmarzyk, D. Ostrowski –W. Fejdasz (zap. II).

9. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Miejskiej prosimy rodziny: Bogusławy Wór, Damiana Bury, Doroty Kempanowskiej, Marii Muzyka, Doroty Nowak, Barbary Głowiak, Barbary Białogłowskiej, Magdaleny Lisowicz, Marty Waśko, Adrianny Marcinek, Moniki Kiec.

10. Benedykta i Adela – to dwie katolickie dziewczyny z Czadu, które miały ufundowane przez naszą parafię roczne stypendia szkolne. Misjonarz z Czadu ks. Edward Ryfa, którego gościliśmy tamtego roku w naszej parafii, przysłał zapytanie czy tego roku też będziemy gotowi ufundować te stypendia. Odpowiedziałem, że tak. Dlatego w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel. Do 10 września mamy wpłacić 2 500 zł. Do końca sierpnia ofiary na ten cel można składać także do skarbon w balaskach. Już dziś wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

11. W naszej parafii serdecznie witamy s. Agnieszkę Zbyryt, która tymczasowo będzie pełnić funkcję zakrystianki. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Śnieżnej.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 przed Domem Kultury Country przy ul. Herbowej będzie Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami – zapraszamy.

Do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej!