Ogłoszenia na XXV Niedzielę zwykłą, 23.09.2018 r.

OGŁOSZENIA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
23 WRZEŚNIA 2018 R.

1. Dzisiejsza niedziela dedykowana jest rodzinie i przeżywana jest pod hasłem: „Rodzina Bogiem silna mocą swojego narodu”. Odnawiamy śluby małżeńskie.

2. We wtorek o 14.00 pogrzeb śp. Sławomira Paśko, nabożeństwo do św. Antoniego, po Mszy zbiórka ministrantów i lektorów.

3. W środę po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania z III klasy gimnazjum, Nowenna do Matki Bożej.

4. W czwartek św. Wincentego a Paulo, od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.

5. W piątek św. Wacława, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

6. W piątek jest ogólnoświatowa akcja modlitewna „Koronka na ulicach miast świata” (zob. http://iskra.jezuici.pl/). Zapraszamy na modlitwę o 15.00 przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym.

7. W piątek spotkania oazy: o 16.30 dla klas od IV do VI, po Mszy VII i VIII, III gimnazjum i szkoła średnia.

8. W sobotę św. archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.

9. W sobotę w Domu Kultury Country w godz. od 11.00 do 15.00 będzie impreza „Senior z kulturą” dla osób powyżej 60 roku życia.

10. W niedzielę na Mszy św. o 12.00 poświęcenie różańców dzieciom komunijnym. Zapraszamy wraz z rodzicami. Różaniec róża Zofii Kapłon.

11. Na pielgrzymkę do Częstochowy wszystkie miejsca są już zajęte. Wyjeżdżamy w poniedziałek 1 października o godz. 3.30 z parkingu kościelnego.

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Miejskiej prosimy rodziny: Tamary Kinasz, Edyty Skrzek, Agnieszki Tadla, Doroty Baran, Alicji Sowa, Anity Sowa, Barbary Wojtas, Izabeli Korowaj, Danuty Gola, Renaty Kościółek.

13. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli – złożono 10 tysięcy zł. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto i składane w inne niedziele.

14. Dzisiaj wspieramy budowę kościoła pw. bł. ks. Władysława Findysza. Członkowie Komitetu Budowy Kościoła zbierają ofiary na placu kościelnym. Wesprzyjmy ten zbożny cel. Ks. Władysławowi Srebrnemu dziękujemy za wygłoszone słowo Boże.

15. Diecezja nasza posiada od 25 lat Ośrodek w Myczkowcach. Przez te lata w ośrodku tym wypoczywały tysiące dzieci z rodzin najuboższych oraz polskie dzieci z Ukrainy. Odbywają się tam liczne rekolekcje, szkolenia i sympozja. Niestety Ośrodek jest bardzo wyeksploatowany i potrzebuje gruntownego remontu. Ks. bp. Jan prosi diecezjan o składkę na ten cel w przyszłą niedzielę.

16. Módlmy się w intencji trwającej pielgrzymki papieża Franciszka do krajów bałtyckich: „Pod Twoją obronę…”.

Do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej!