Ogłoszenia na XVI Niedzielę zwykłą, 21.07.2019 r.

OGŁOSZENIA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21 LIPCA 2019 R.

1. Dzisiaj za przyczyną św. Krzysztofa modlimy się za wszystkich użytkowników ruchu drogowego i święcimy pojazdy. Do puszek zbiórka na zakup samochodów dla misjonarzy, które są niezbędnym narzędziem w ewangelizacji misyjnej.

2. W poniedziałek św. Marii Magdaleny.

3. We wtorek św. Brygidy – patronki Europy, nabożeństwo do św. Antoniego.

4. W środę św. Kingi – Nowenna do Matki Bożej.

5. W czwartek św. Jakuba Apostoła – od 17.15 adoracja Najśw. Sakramentu i spowiedź.

6. W piątek św. Joachima i Anny – nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.

7. W sobotę rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej przygotowującą nas duchowo do odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Śnieżnej – głównej patronki parafii.

8. W niedzielę różaniec róża Zofii Kapłon.

9. Zapowiedzi: Mateusz płodzień – Agnieszka Branas (zap. I); Konrad Lacroix – Ewa Klimczak i Łukasz Kantor – Anna Solecka (zap. III).

10. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Dziękujemy za składkę inwestycyjną z czerwca, która wyniosła 8 700 zł. Zostały zamówione marmurowo-mosiężne kropielnice przy drzwiach głównych i drzwiach bocznych.

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Poselskiej prosimy rodziny: Zofii Kozik, Teresy Grzebyk, Anny Borowiec, Małgorzaty Borowiec, Zbigniewa Borowiec, Anety Pięta, Heleny Garlak, Elżbiety Głodowskiej, Danuty Ferenc, Marzeny Gibała, Teofilii Gibała, Anny Paśko.

12. Bóg zapłać za złożoną na misje makulaturę.

13. Pod dzwonnicą jest wystawa zdjęć z parafialnego wyjazdu do Lwowa i na Podole. Zapraszamy do obejrzenia. Dziękujemy w wykonawcom wystawy.

14. W przyszła niedzielę o 15.00 w katedrze spotkanie grupy św. Kazimierza pielgrzymki na Jasna Górę. Będą jeszcze zapisy.

15. Parafia Opatrzności Bożej na Nowym Mieście organizuje w październiku pielgrzymkę do Rzymu i Włoch. Szczegóły na plakacie.

16. W sobotę 14 września w święto Podwyższenia Krzyża na Świętym Krzyżu odbędzie się ogólnopolskie spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem” – jako kontynuacja dwóch poprzednich spotkań „Wielka Pokuta” i „Różaniec do granic”. W tym dniu spotkania modlitewne przy krzyżu będą miały miejsce także w kościołach parafialnych. Bardzo prosimy o zapoznanie się z tą sprawą: https://polskapodkrzyzem.pl/.

17. Dzisiaj gościmy w naszej parafia pana redaktora Jaromira Kwiatkowskiego, autora książki „Miał być i jest świętym” o bł. ks. Józefie Kowalskim. Teraz pan redaktor skieruje do nas parę słów, a po Mszy św. przed kościołem będzie można nabyć tę wartościowa publikację.