Ogłoszenia na XXI Niedzielę zwykłą, 25.08.2019 r.

OGŁOSZENIA – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
25 SIERPNIA 2019 R.

1. W poniedziałek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

2. We wtorek wspomnienie św. Moniki – nabożeństwo do św. Antoniego.

3. W środę św. Augustyna – nowenna do Matki Bożej.

4. We czwartek męczeństwo św. Jana Chrzciciela – adoracja od 17.15.

5. W piątek i sobotę od 17.30 spowiedź dzieci i młodzieży na początek roku szkolnego.

6. W sobotę o 14.00 Msza św. w intencji strażaków w 100-lecie powołania OSP Budziwój: poświęcenie i przekazanie nowego sztandaru; druga część uroczystości przy remizie, wieczorem zabawa.

7. W niedzielę na każdej Mszy św. aspersja, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

8. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Podleśnej prosimy rodziny: Jolanty Niziołek, Marii Borowiec, Bogusławy Piekiełek, Moniki Piekiełek, Danuty Zgórskiej, Marii Fic, Marii Fic, Bożeny Prędkiej, Danieli Prędkiej, Anny Matuła, Doroty Matuła, Magdaleny Baran, Ewy Baran.

9. W czwartek 5 września bezpośrednio po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII oraz ich rodziców. W tym dniu jest jeszcze ostatnia szansa zgłoszenia się na przygotowanie tych uczniów, którzy uczęszczają do szkoły poza parafią. Przygotowanie do bierzmowania powinno się odbywać w parafii zamieszkania.

10. Terminy spotkań formacyjnych dla rodziców dzieci komunijnych: poniedziałek 9 września – klasa IIIa, wtorek 10 września – klasa IIIb, środa 11 września – IIIc. Spotkania będę o 18.45 w salce pod kościołem. I Komunia będzie w III niedziele maja na Mszy o godz. 12.00. Do I Komunii w mogą też przystąpić dzieci uczęszczające do szkół poza parafią – dzieci te prosimy zgłosić do końca września.

11. Trwają zapisy na wyjazd na modlitewne spotkanie „Polska pod Krzyżem” we Włocławku w dniu 14 września. Zapraszamy.

12. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd do Szwajcarii w dniach 11-16 września 2019. Cztery dni zwiedzania Szwajcarii m.in. Zurych, Konstancja, wyspa kwiatów na jeziorze Bodeńskim, Sankt Gallen, fabryka czekolady, fabryka sera, sanktuarium w Einzideln oraz udział w marszu w obronie życia. Całość wyjazdu kosztuje tylko 600 zł. Szczegóły na plakacie na drzwiach kościoła.

13. Dzisiaj od 14.00 Dzień Otwartej Remizy dla dzieci. Na placu obok Domu Kultury „Budziwój” wiele różnych darmowych atrakcji dla dzieci. Zachęcamy do udziału.

14. Do naszej parafii przybył nowy wikariusz ks. Michał Liput, który pochodzi z Kielanówki, a dotąd pracował w parafii Kryg koło Gorlic. Ks. Michała bardzo serdecznie witamy. Będzie on prowadził katechezę w naszej szkole oraz będzie się opiekował Liturgiczną Służbą Ołtarza oraz Oazą. Duszpasterską posługę ks. Michała w naszej parafii zawierzamy naszej patronce Matce Bożej Śnieżnej. Módlmy się wspólnie w tej intencji: „Pod Twoją obronę…”

Do użytku wewnętrznego Parafii MB Śnieżnej w Rzeszowie!