I NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA 1.12.2019

1 GRUDNIA 2019 R.

 1. Dzisiaj na każdej Mszy św. aspersja, po prymarii zmiana tajemnic, na Mszy św. o 12.00 pod przewodnictwem ks. Bpa Kazimierza Górnego obchodzimy 10. rocznicę śmierci ks. Kazimierza Guzego.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas duchowego przygotowania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Trwa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia. 
 1. Od jutra rozpoczynają się roraty, które będą o 18.00.Wszystkich serdecznie zapraszamy, a zwłaszcza dzieci przedszkolne i z młodszych klas szkoły podstawowej oraz dzieci komunijne z lampionami, które są znakiem adwentowego czuwania. Na roratach będzie realizowany program „Radujcie się, Pan jest blisko” – poświęcony osobie kard. Wyszyńskiego, którego beatyfikacja będzie 7 czerwca przyszłego roku.  Dla dzieci będą plansze, naklejki, konkursy z nagrodami oraz losowanie figurek Dzieciątka Jezus, MB Niepokalanej i św. Józefa.
 1. We wtorek zbiórka ministrantów po Mszy wieczornej.
 1. W środę po Mszy katecheza dla dorosłych.
 1. I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania. Od 17.15 adoracja i spowiedź. Po Mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
 1. I piątek miesiąca – spowiedź o 6.30, o 7.00 Msza św. i nabożeństwo do Bożego Serca, o 8.30 wyjazd do chorych w Villa Seniora, a następnie po domach, po południu spowiedź od 16.30 – komunia o 17.00 i 17.30, a o 18.00 roraty. Spotkania oazy młodszej o 16.30, starszej po Mszy św.
 1. W sobotę na Mszę św. wieczorną zapraszamy ministrantów i lektorów, oazę i scholę. Po Mszy św. będzie spotkanie ze św. Mikołajem.
 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie – w krajach dawnego Związku Radzieckiego. Na Mszy św. o 10.30 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych. Ci którzy praktykują „Godzinę łaski” proszeni są o udział we Mszy św. o 12.00. Różaniec róża Marii Mróz.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Strzelców prosimy rodziny:  Angeliki Warda, Jolanty Głuszek, Aleksandry Żak, Edyty Mazur, Małgorzaty Węgrzyn, Agnieszki Góreckiej, Karoliny Krawczyk, Moniki Kopeć, Urszuli Larwa, Marty Samek.
 1. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny – dobrowolna ofiara przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Natomiast w przedsionku kościoła członkowie Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają świece Caritas na stół wigilijny – duże 12 zł, małe 5 zł, oraz talerzyki na opłatki za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na misje w Afryce.
 1. Na terenie naszej parafii jest Dom Dziecka, w którym mieszka 15 dzieci. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla nich akcję „Słodkie Święta”. Od jutra przez dwa tygodnie będziemy zbierać dla tych dzieci słodycze. Przed Mszami kosz będzie wystawiony przed obrazem św. Antoniego. Można też na ten cel złożyć ofiarę do skarbony „Chleb św. Antoniego”. Bóg zapłać.
 1. Na stoliku jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk).
 1. W piątek i sobotę (6 i 7 grudnia) w sklepie „Biedronka” na Pułanku wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zbierać będą żywność dla potrzebujących.
 1. W niedzielę 8 grudnia o godz. 12.30 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie będzie spotkanie z Magdaleną Wolińska-Riedi (korespondentką i mieszkanką Watykanu) na temat: „Kobieta w watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata”. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia pod telefonem 572 307 874.
 1. Miasto Rzeszów organizuje szkolenia na temat: „Zdrowe powietrze jest lepsze. Wymiana źródeł ciepła – dotacje ze środków Unii Europejskiej”. Szczegóły na plakacie i na parafialnym FB.
 1. Od wtorku strażacy z OSP Budziwój w godzinach popołudniowych roznosić będą kalendarze na 2020 rok.
 1. Dzisiaj w Domu Kultury „Budziwój” o godz. 17.30 będzie przedstawienie pt. „Idę  śladami Króla Królów” – poświęcone Rozalii Celakównej. Zapraszamy.