III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA 15 MARCA 2020 R.

 

 1. W obliczu niebezpieczeństwa rozwoju epidemii koronawirusa oraz w nawiązaniu do rozporządzeń rządu i zaleceń Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski prosimy wszystkich parafian, aby skorzystali z dyspensy i w dzisiejszą niedzielę powstrzymali się od wyjścia do kościoła i pozostali w domach – uczestnicząc we Mszach św. za pomocą środków masowego przekazu.  Na parafialnym FB transmitowana będzie nasza Msza św. o godz. 10.30.
 1. Msze św. dzisiaj przez kapłanów będą odprawiane według stałego porządku – zapraszamy te rodziny, które mają zamówione intencje mszalne.
 1. Dzisiaj nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17.00.
 1. W tygodniu  Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. W Mszach może uczestniczyć do 50 osób.
 1. W tygodniu odwołane są wszystkie spotkania duszpasterskie.
 1. W czwartek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – od 17.15 adoracja.
 1. Obecna sytuacja wymaga żarliwej modlitwy, dlatego po każdej Mszy św. w postawie klęczącej śpiewamy suplikacje „Święty Boże”, a wieczorem o godz. 20.30 modlimy się na różańcu – kapłani i siostry zakonne w kościele, a parafianie w domach. Modlić się będziemy o ustanie epidemii, o zdrowie dla zarażonych wirusem oraz w intencji służby zdrowia. W ciągu dnia zapraszamy na indywidualną modlitwę w kościele przed Najświętszym Sakramentem.
 1. Zapowiedzi przedślubne: Michał Głodowski – Martyna Baran, Damian Kuś – Angelika Cach, Paweł Pasierb – Paulina Gwóźdź (zap. I); Patryk Wojtas – Klaudia Lech (zap. II); A. Konkol – D. Południak, M. Bem – E. Matuła (zap. III).
 1. W związku z epidemią w naszym kościele do odwołania obowiązują następujące zasady:
 • Nie używamy wody święconej w kropielnicach
 • Znak pokoju przekazujemy przez skłon głowy
 • Komunię św. przyjmujemy na rękę klęcząc. Czynimy to następująco: na prawą dłoń nakładamy lewą, na której kapłan po dialogu „Ciało Chrystusa – Amen” kładzie nam Ciało Pańskie, które bierzemy prawą dłonią i spożywamy. Po spożyciu wstajemy z klęczek i powracamy na miejsce
 1. Bardzo prosimy, aby w tych dniach przestrzegać skrupulatnie zarządzeń władz, dbać o higienę. Ludzi starszych wiekiem, chorych oraz dzieci i młodzież prosimy o pozostawanie w domach.
 1. Transmisje Mszy św. i nabożeństw w telewizji i radio

7:00 – TVP 1
9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
9:00 – POLSAT News, transmisja ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
9:00 – Radio VIA, transmisja mszy świętej z Katedry Rzeszowskiej
9:30 – Telewizja TRWAM
10:30 – POLSAT Rodzina, msza święta dla dzieci transmitowana ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
11:00 – TVP 1
11:00 – TVN 24, transmisja z kościoła seminaryjnego w Warszawie
13:00 – TVP POLONIA