NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 30 MAJA 2021 R.

 

  1. Jutro zakończenie nabożeństw majowych.
  1. We wtorek Dzień Dziecka – modlimy się za wszystkie dzieci i dziękujemy za nie Bogu. Po Mszy spotkanie ministrantów i lektorów.
  1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc czerwiec, który poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy po Mszy wieczornej, a w niedzielę i święta będzie śpiewana na nabożeństwach o 15.30.
  1. W środę o 16.30 próba scholii.
  1. We czwartek uroczystość Bożego Ciała – porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o 12.00 będzie  procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy na ul. Budziwojskiej. Bardzo prosimy o przyprowadzenie małych dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Zapraszamy dzieci komunijne w strojach. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów. Naszych strażaków prosimy z pocztami sztandarowymi oraz do chorągwi i baldachimu.
  1. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Ołtarz I u rodziny Wilga – prosimy rodziny z ul. Podleśnej numery od 77 do 25: Barbary Rak, Danuty Bomba, Anny Bomba, Barbary Głód, Małgorzaty Mitał, Małgorzaty Kuśnierz, Wioletty Fornal, Edyty Dawidziak, Sylwii Wysockiej, Katarzyny Hołody; ołtarz II u rodziny Ocieczek – prosimy rodziny z ul. Podleśnej numery od 21 do 1 i od 10 do 18: Grażyny Pasierb, Wioletty Wandas, Aleksandry Makowiec, Edyty Siweckiej, Haliny Buż, Zofii Kozik, Katarzyny Wójcik,  Marioli Koziołkiewicz, Zofii Mac, Moniki Kowalskiej; ołtarz III u rodziny Cag – prosimy rodziny z ul. Poselskiej numery od 10 do 70: Katarzyny Drążek, Stanisławy Tondera, Adama Tondera, Agnieszki Tondera, Edwarda Drążek, Anny Paśko, Teofilii Gibała, Marzeny Gibała, Danuty Ferenc, Elżbiety Głodowskiej, Heleny Garlak, Anety Pięta, Zbigniewa Borowiec, Małgorzaty Borowiec; ołtarz IV na placu kościelnym – prosimy rodziny z Poselskiej numery od 58 do 2: Anny Borowiec, Teresy Grzebyk, Zofii Kozik, Anny Górskiej, Janiny Pieta, Ines Pitera, Władysława Borowiec, Anny Grzebyk, Agnieszki Bryś, Anny Głodowskiej, Barbary Kawa, Anny Czarnik, Lucyny Borowiec, Ewy Kotula, Jerzego Kotula, Anny Szczygieł. Rodziny od ołtarzy  mają zaliczoną kolejkę odnośnie ofiar na sprzątanie kościoła. Prosimy o ofiary po 50 zł na kwiaty do ołtarzy i zakup innych  potrzebnych rzeczy. Dobrze by było gdyby ktoś w rejonie pozbierał ofiary.
  1. Panów z wyznaczonych rejonów prosimy w środę przed Bożym Ciałem na godz. 17.00 do postawienia brzózek, które będą dowiezione na plac kościelny i ołtarzy. Natomiast panie z rejonów prosimy w środę na 19.00 do siostry zakrystianki po obrusy, lichtarze, dywaniki i kwiaty do ołtarzy, które prosimy zawieść do rodzin u których są ołtarze, a w Boże Ciało o 10.00 prosimy ubrać ołtarze.
  1. Od piątku Oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła po Mszy wieczornej.
  1. I piątek miesiąca: spowiedź o 6.30 i od 16.30 z Komunia o 17.00 i 17.30. Do spowiedzi zapraszamy dzieci I komunijne z rodzicami oraz kandydatów do bierzmowania z kl. VII. Spotkania oazy: 16.30 młodsza, 19.00 starsza.
  1. I sobota miesiąca – różaniec fatimski dla chętnych po zakończeniu procesji eucharystycznej.
  1. W niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych, na każdej Mszy św. aspersja, po Mszy św. o 12.00 procesja eucharystyczna koło kościoła, nabożeństwo o 15.30.
  1. Zapowiedzi: Jarosław Kochmański – Patrycja Śpiewak (zap. I); D. Kozal- K. Gawron, T. Chudzik – A. Kościółek, P. Bachórz – A. Pilecka (zap. III).
  1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Poselskiej prosimy rodziny z numerów: 81, 79,  73, 71, 71a, 69, 65, 65a, 61, 59. 
  1. W poniedziałek na dolnym parkingu zostanie podstawiony kontener na makulaturę. Prosimy o przynoszenie.

 

  1. Na stoliczku jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny” (200 sztuk). Zapraszamy do lektury.