XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA 1.08.2021 R.

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc sierpień – bogaty w święta maryjne i rocznice ważnych wydarzeń narodowych. Kościół zachęca nas do trzeźwości.

2. Dzisiaj przypada  77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętajmy w modlitwie o tych bohaterach narodowych.

3. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek  na pomoc Caritas dla poszkodowanych przez powodzie.

4. Jutro rozpoczniemy Triduum przygotowujące nas do uroczystości odpustowej. Pół godziny przed Mszą wieczorną możliwość spowiedzi i Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.

5 W środę św. Jana Vianneya, z kościoła farnego wyrusza piesza pielgrzymka do Częstochowy.

6. We czwartek uroczystość odpustowa ku czci głównej patronki parafii Matki Bożej Śnieżnej. Porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00, 9.00, 11.00 i suma odpustowa o 18.00. Przed każdą Mszą św. możliwość spowiedzi, a po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i odśpiewanie „Te Deum” jako dziękczynienie za 100 lat parafii i zawierzenie się Matce Bożej (śpiewane „Pod Twoją obronę”).

7. W dniu odpustu członkowie danej parafii mają przywilej zyskania odpustu – czyli całkowitego lub częściowego darowania kary czyśćcowej – dla siebie lub dla osoby zmarłej. Są warunki odpustu: stan łaski uświęcającej – spowiedź święta, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencji Ojca Świętego, wyrzeczenie się zła oraz pragnienie i intencja zyskania odpustu. Zadbajmy o to, aby zyskać odpust.

8. I piątek miesiąca – Święto Przemienienia Pańskiego. Spowiedź: rano o 6.30, po południu od 16.30 z Komunią o 17.00 i 17.30. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII oraz dzieci I Komunijne.

9. I sobota miesiąca – po Mszy wieczornej różaniec fatimski.

10 Różaniec w niedzielę poprowadzi róża Doroty Nowosiadło.

11. Zapowiedzi: Marcin Jurczyk – Monika Kardasz (I); Adrian Włoch – Oliwia Gaweł (II).

12. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy z ul. Bł. Ks. Józefa Kowalskiego rodziny z następujących numerów: 4, 6, 10, 10, 12, 14, 16, 22, 24, 26, 30, 34, 36, 38, 40, 11, 13, 15, 17, 19, 21.

13. W dniach 10 -12 sierpnia w naszej parafii będą organizowane Rekolekcje Młodzieżowe: „Do góry, do góry, dziecięca wiara…” w ramach półkolonii pod patronatem Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy chętne dzieci od 4 klasy i młodzież na 3 dniowy mini-turnus w naszej parafii. Zabawy integracyjne, spotkania w grupach z animatorami, katecheza, rajd do kościoła w Boguchwale, a na zakończenie planowany grill z tańcami, oto pewne punkty planowane w tych dniach.

Wszystkie informacje są zamieszczone na plakacie na drzwiach kościoła oraz w Internecie. Opiekunem rekolekcji jest ks. Michał. Przypominamy o zgodzie rodziców, którą należy pobrać w zakrystii. 

14. 14 sierpnia będzie organizowana z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym. Zbiórka w kościele 13.10, a wyjście o 13.30 na Mszę św. o 17.00 pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o zasadach higieny i bezpieczeństwie na szlaku pielgrzymim i podczas odpustu w Borku Starym. Wszystkie informacje są zamieszczone na plakacie na drzwiach kościoła oraz w Internecie. Zapisy w zakrystii. 

15. W dniu 6 sierpnia o godz. 21 przy Domu Kultury Country na ul. Herbowej dla mieszkańców Osiedla Budziwój będzie Rowerowe Kino Plenerowe.