I NIEDZIELA ADWENTU 28 LISTOPADA 2021 ROKU

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu, poprzez który przygotowujemy się na przyjęcie Chrystusa przychodzącego w tajemnicy Bożego Narodzenia. Dzisiaj rozpoczyna się też nowy rok duszpasterski, którego hasło brzmi: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 1. Od jutra w dni powszednie Adwentu o 18.00 roraty, na które zapraszamy dorosłych i dzieci z lampionami. Dzieci otrzymają plansze i naklejki. Dla dzieci będą głoszone rozważania na temat: „W drodze do Betlejem”, a dla dorosłych w poniedziałki, środy i piątki rozważania na temat trwającego w Kościele Synodu, którego hasło brzmi: ”Komunia, uczestnictwo, misja”.
 1. Modlitwy wypominkowe za zmarłych będą po Mszy porannej, łącznie  z Nowenną do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny. 
 1. We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła.
 1. W środę o 19.00 katecheza dla dorosłych.
 1. I czwartek – dzień modlitwy o powołania – od 17.15 adoracja i spowiedź.
 1. W  czwartek o 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania: grupa I- klasy VIIIa i VIIIb.
 1. I piątek – spowiedź rano o 6.30, wieczorem  od 16.30 z Komunią o 17.00 i 17.30. Spotkania oazy: 16.30 młodsza o 19.00 starsza.
 1. I sobota miesiąca, św. Barbary.
 1. W przyszłą niedzielę przypada 12 rocznica śmierci ks. prałata Kazimierza Guzego: proboszcza budziwojskiego w latach 1980-2009 r. i budowniczego naszego kościoła. Msza św. w jego intencji będzie o 12.00.
 1. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy pokropienie, po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W  przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie – w krajach dawnego Związku Radzieckiego. Będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny z numerów: 369, 371, 373, 375, 375a, 375b, 377, 383, 389, 391, 395, 399.
 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli. Złożono 10 tys. zł. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 1. W zakrystii możemy nabywać opłatki wigilijne – dobrowolna ofiara na opłacenie ogrzewania kościoła.
 1. Są też świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe 6 zł, duże 15 zł.
 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentową akcje dobroczynną „Paczuszka dla maluszka”. Polega ona na zbiórce środków higieny dla małych dzieci: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, mydła. Zebrane rzeczy są przekazywane do Domów Małego Dziecka, do Domów Samotnej Matki oraz do Hospicjów dla Dzieci. Przed obrazem św. Antoniego patrona dobroczynności wystawiony jest kosz, do którego możemy składać dary. Na ten cel można także składać ofiar do skarbony w balaskach przed św. Antonim. Na pamiątkę możemy sobie zabrać papierową bombkę choinkową.
 1. Na połowę lutego 2022 r. zaplanowana jest nasza parafialna pielgrzymka do Meksyku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Program na parafialnym FB. Zapraszamy.
 1. Bardzo prosimy, aby wypalone znicze poznosić do blaszanych kontenerów. Natomiast kwiaty, ale bez doniczek, prosimy składać do pojemnika murowanego. Zima już blisko, dlatego trzeba posprzątać cmentarz.
 1. Na stoliku jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny”.