III NIEDZIELA ZWYKŁA  23 STYCZNIA 2022 ROKU

 

 1. W środę o 19.00 katecheza dla dorosłych. 
 1. W czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. W piątek św. Tomasza z Akwinu. Spotkania oazy: o 16.30-młodsza, o 19.00 -starsza.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 12.00 nasz żeński chór „Fontes” będzie świętował 10-lecie istnienia. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Teresy Basiura.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Budziwojskiej prosimy rodziny z numerów: 134, 132, 124, 120, 118, 112, 102, 100, 94, 92, 76, 74.
 1. Zakończyliśmy tegoroczne spotkania kolędowe w kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy przybywali na wspólną modlitwę. Dziękujemy głowom rodzin za przeprowadzanie liturgii domowej, w czasie której poświęcali mieszkania i błogosławili rodziny. Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe.
 1. Zakończyliśmy odprawianie Mszy pogrzebowych z 2020 r. Rozpoczynamy odprawianie Mszy z pogrzebów ze stycznia i lutego 2021 r. Poza parafią na Dominikanie w tym tygodniu odprawiane są Msze z pogrzebów z kwietnia 2021 r.
 1. Na stoliku za ławkami są darmowe dwie broszury: „Nadzieja w Niepokalanej” i „Fatima – historia objawień, które zmieniły świat”- ulotka o filmie. Zapraszamy do lektury.
 1. Na parafialnym FB zamieściliśmy podziękowanie jakie nadesłała do parafii s. Joanna z Republiki Południowej Afryki. Są liczne zdjęcia. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają siostrę Joannę w jej posłudze misyjnej w Afryce.
 1. Rozpoczynamy dzisiaj rok św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w naszej parafii. Każdy 17 dzień miesiąca będzie poświęcony św. Zygmuntowi – będziemy poznawać jego życie i drogę do świętości, a także będziemy polecać się jego orędownictwu przed Bogiem. Została przygotowana wystawa o św. Zygmuncie – zapraszamy do obejrzenia, na polu jest duży bilbord przedstawiający jego postać. Dalej wspierać będziemy odbudowę kościoła w Dźwiniaczce na Ukrainie, który wzniósł św. Zygmunt.
 1. Dzisiejszy dzień jest szczególną okazją do wyrażenia wdzięczności Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi za posługę w naszej parafii. Dom zakonny w Budziwoju istnieje od 1976 r. Siostry przybyły dzięki staraniom ks. Kazimierza Żydzika, który „Kronice parafialnej” z radością zapisał: „17 września-oczekiwany tak długo dzień. Przyjechały siostry, aby rozpocząć swoją pracę”. Siostrom naszym dziękujemy za pracę wychowawczą w przedszkolu, w którym aktualnie jest 106 dzieci, za opiekę nad kościołem i zakrystią, a także za prowadzenie scholii parafialnej, która liczy 53 osoby. Za tę ofiarną posługę, z której korzysta wspólnota parafialna naszym siostrom z wdzięcznością dziękujemy.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. prof. dr. hab. Stanisławowi Nabywańcowi z Uniwersytetu Rzeszowskiego za głoszone słowo Boże. Dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę gościom: matce wikari Wandzie Mikickiej – delegatce matki generalnej z Warszawy, matce prowincjalnej Małgorzacie Burek z Krakowa, s. Danucie Fudali – przełożonej domu w Seminarium Duchownym w Rzeszowie oraz naszej rodaczce s. Izabeli Pałka.
 1. Św. Zygmunt jest obecny między nami w relikwiach. Teraz pomódlmy się  przez jego orędownictwo. Najpierw niech każdy w sercu wzbudzi sobie intencję, którą chce polecić  Bogu.