IV NIEDZIELA ZWYKŁA 30 STYCZNIA 2022 ROKU

 

 1. Dzisiaj nasz parafialny chór żeński „Fontes” obchodzi 10-lecie istnienia. Jesteśmy bardzo wdzięczni chórowi za jego działalność – dziękujemy wszystkim paniom. Słowa  szczególnej wdzięczności kierujemy do s. Barbary Sułkowskiej – matki założycielki chóru, do pani Doroty Pałka – kierowniczki chóru i do pana Andrzeja Mozgała – dyrygenta chóru.
 1. W poniedziałek św. Jana Bosko.
 1. We wtorek bezpośrednio po Mszy wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.
 1. W środę święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o 7.00, 9.00, 18.00. O godz. 19.00 szkoła duchowości chrześcijańskiej.
 1. W święto Ofiarowania Pańskiego przeżywamy także Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy za posługę osób zakonnych – zwłaszcza za pracę sióstr w naszej parafii, modlimy się o powołania do życia zakonnego. Składka na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji: siostry wizytki w Jaśle i siostry karmelitanki w Rzeszowie.
 1. I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – od 17.15 adoracja i spowiedź.
 1. W czwartek także św. Błażeja – patrona w chorobach gardła – na Mszy wieczornej poświęcenie jabłek.
 1. I piątek miesiąca – spowiedź: 6.30-7.00 i po południu od 16.30 do 18.00 z Komunią o 17.00 i 17.30. Od 8.30 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.
 1. I sobota miesiąca – po Mszy wieczornej różaniec fatimski.
 1. W sobotę także  św. Agaty – na Mszy wieczornej poświęcenie soli i chleba.
 1. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. aspersja, a po prymarii zmiana tajemnic.
 1. W tym tygodniu w Krasnojarsku i Magadanie na Syberii odprawiane będą Msze św. pogrzebowe z marca 2021 r.
 1. Na stoliczku mamy darmową książkę „W przymierzu z Maryją”, która zawiera artykuły o prawdach wiary, o Kościele, a także o różnych współczesnych zagadnieniach. Zapraszamy do lektury. Jest też nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny”.
 1. Z inicjatywy papieża Franciszka obecny rok w Kościele jest Rokiem Rodziny. Przeżywany jest on pod hasłem; „Amoris laetita” – „Radość miłości”. Centralnym punktem tego roku będzie X Światowe Spotkanie Rodzin, które pod hasłem „Miłość rodzinna powołanie i droga do świętości” odbędzie się w czerwcu w Rzymie. 

Papież pragnie zaprosić wszystkich do refleksji nad rodziną i do modlitwy za rodziny. W tym celu Stolica Apostolska przygotowała specjalne kilkuminutowe filmiki z udziałem papieża Franciszka i rodzin. Przedstawiana jest nauka Kościoła o rodzinie oraz refleksja nad współczesnymi realiami rodziny.

Do odkrywania dobrej nowiny o rodzinie zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii. Na parafialnym FB zamieszczać będziemy materiały o rodzinie, a w każdą niedzielę nowy filmik. Dzisiaj filmik pierwszy „Idąc razem”. Serdecznie zapraszamy rodziny naszej parafii i gości internetowych.

 1. Ks. bp Edward Białogłowski zakończył posługę biskupa pomocniczego w diecezji rzeszowskiej. Wiele razy posługiwał w naszej parafii przeprowadzając wizytację kanoniczną, udzielając sakramentu bierzmowania. On też poświęcił plac pod budowę nowego kościoła. Z wdzięcznością pomódlmy się w jego intencji: „Pod Twoja obronę…”.