III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20 MARCA 2022 ROKU

 

 1. Jutro w naszej parafii rozpoczyna się modlitewne Jerycho – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa na intencję zakończenia wojny na Ukrainie, o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny – o uchronienie nas od wojny.

Na modlitwę zapraszamy wszystkich parafian. Każda ulica ma wyznaczoną godzinę. Będzie wyznaczona osoba do prowadzenia modlitwy. Prosimy, aby miejsca zajmować razem w pierwszych ławkach rzędów środkowych – wtedy łatwiej się modlitwy odmawia. Rozpiska adoracji zamieszczona jest na parafialnym FB i drzwiach kościoła.

 1. W kontekście modlitwy o pokój na Ukrainie warto przypomnieć słowa Matki Bożej z Fatimy z 1 objawienia: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny!”
 1. Jutro na Mszę wieczorną zapraszamy rodziny przeżywające żałobę po śmierci swoich bliskich w roku 2021 i 2022.
 1. Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Ludzkiego Życia. Stosowne materiały-każdego dnia nowe – będą na naszym FB. Na stoliczku za ławkami  jest darmowa broszurka z modlitwami w obronie życia i gazeta większa na temat duchowej adopcji dziecka poczętego.
 1. Trwamy w aktywnym przeżywaniu Roku Rodziny „Radość miłości”. W tym tygodniu prosimy, aby synowie i córki modlili się w intencji swoich żyjących rodziców – a nadto może trzeba odwiedzić lub przynajmniej przedzwonić. Pomoce są na naszym FB, tam też jest nowy film: „Wychowanie dzieci: wezwanie, zadanie, radość”.
 1. W  środę o 19.00 szkoła duchowości.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. W czwartek na Mszę wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania z grupy II -klasa VIIIc i uczniowie uczęszczający do szkoły poza parafią. O przybycie prosimy także rodziców tychże kandydatów. Będzie poświęcenie i wręczenie modlitewników.
 1. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy wieczornej będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Stosowne blankiety zgłoszeniowe są na stoliczku. Część do wypełnienia odcinamy i przynosimy do kościoła.
 1. W piątek na Mszy wieczornej w łączności z papieżem Franciszkiem dokonamy aktu zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, o co prosiła Matka Boża w Fatimie.
 1. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30 i 20.00. Z racji uroczystości w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 1. W sobotę o 6.30 wyjazd na Drogę Krzyżową na Święty Krzyż. Samochody prosimy parkować na górnym parkingu. Autobusy zjadą na dolny parking. Są dwa autobusy-będą miały numery. Wsiadamy do tego do którego jesteśmy zapisani.
 1. W niedzielę o 6.30 Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale o 17.00 – prosimy o składkę na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój kościoła na Triduum Paschalne i Wielkanoc.
 1. W przyszłą niedzielę rozprowadzane będą wielkanocne baranki Caritas w cenie 5 zł.
 1. Zapowiedzi: Marcin Misztal i Małgorzata Marszałek (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu z ul. Herbowej prosimy rodziny z numerów: 7, 11, 15/1, 15/2, 15/3, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33.
 1. W piątek i w sobotę w Biedronce na Pułanku w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać  trwałą żywność dla ubogich na święta i dla uchodźców.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie parafian w dożywianie uchodźców na rzeszowskim dworcu PKP. W tygodniu dostarczono 50 kartonów kanapek i drożdżówek. Akcję będziemy kontynuować. Do współpracy zapraszamy nowe osoby. Działania koordynuje pani Ewa. Podajemy jej telefon: 500 063 546.
 1. Dziękujemy za dary składane na rzecz uchodźców. Zostały one przekazane do Caritas. Zbiórkę kontynuujemy. Dary można przynieść w poniedziałek w godz. od 19.00 do 20.00.
 1. Dzisiaj także możemy nabywać dewocjonalia z Ziemi Świętej: m.in. krzyże i różańce z drzewa oliwkowego.