OGŁOSZENIA –NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 KWIETNIA 2022 R.

 

 1. Dzisiaj porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 1. Jutro drugi dzień świąt – porządek Mszy niedzielny
 1. W tygodniu po Mszy wieczornej Nowenna przed Świętem Miłosierdzia.
 1. We wtorek przeżywać będziemy comiesięczny dzień św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Będziemy modlić się przy jego relikwiach i będziemy rozpoznawali jego drogę do świętości.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
 1. W środę i czwartek o 19.00 w kościele próby dla dzieci komunijnych.
 1. W czwartek od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Spowiedź.
 1. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 1. W piątek spotkania oazy: 16.30 młodsza, 19.00 starsza.
 1. W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia – składka na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
 1. Zapowiedzi: Krystian Parys-Justyna Maziarz (zap. I), Mateusz Kyc – Anna Kochmańska (zap. III).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Chmielnej rodziny z numerów: 18, 22, 26, 36, 38, 40, 42, 44, 48, 50, 52, 54, 56, 58.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego:

* Liturgicznej Służbie Ołtarza: ministrantom, lektorom za przygotowanie liturgii; 

*oazie za prowadzenie adoracji dla młodzieży;

* scholii parafialnej oraz prowadzącej s. Anieli, instrumentalistom oraz panom organistom: Krzysztofowi, Rafałowi i Maciejowi za przygotowanie śpiewów, a także paniom chórzystkom i panu dyrygentowi Andrzejowi.

 * panom szafarzom za pomoc w rozdzielaniu Komunii św.;

* strażakom z OSP Budziwój i OSP Dębina za straż przy Bożym Grobie, przygotowanie ogniska w Wigilię Paschalną oraz za pomoc w przeprowadzeniu procesji na cmentarz i procesji rezuekcyjnej. Jutro o 10.30 będzie Msza św. za strażaków, ich rodziny i za zmarłych strażaków.

* sprzątającym kościół za porządek w świątyni;

 * siostrze zakrystiance Teresie  za przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu oraz za udekorowanie kościoła na święta  oraz wszystkim osobom z parafii które siostrę w tej  pracy w różny sposób wspomagały;

*dziękujemy za ofiary na kwiaty, na Boży Grób i Ciemnicę – złożono 4 tysiące zł, koszt kwiatów i materiałów dekoracyjnych 4 400 zł.

*Dziękujemy za dar wielkoczwartkowy – złożono 2 tys. 100 zł. Bóg zapłać.

* księżom współpracownikom – ks. Damianowi i ks. Michałowi oraz ks. seniorowi  Stanisławowi za ofiarną posługę w konfesjonale i za głoszenie słowa Bożego, oraz za przygotowanie i przeprowadzenie liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim Bóg zapłać!

14. Kontynuujemy akcję dożywiania uchodźców na dworcu PKP. Dziękujemy osobom zaangażowanym. Zapraszamy osoby nowe. Akcję w parafii koordynuje pani Ewa. Podajemy telefon do kontaktu: 500 063 546.

15. W tym roku przypada 20 rocznica wmurowania kamienia węgielnego, poświęcenia kościoła i nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz przeniesienia obrazu Matki Bożej Śnieżnej do nowego kościoła. Rocznicę tych wydarzeń obchodzić będziemy na odpuście 5 sierpnia. Wtedy też dokonamy uroczystego aktu zawierzenia parafii na nowe stulecie naszej patronce Matce Bożej Śnieżnej. Aby krzewić kult Matki Bożej Śnieżnej od maja zaczniemy rozprowadzanie jej obrazów, aby był on obecny w każdym domu. Zapraszamy też w każda środę na nowennę do Matki Bożej Śnieżnej.

16. W ramach przeżywania Roku Świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego parafia w sobotę 30 kwietnia organizuje pielgrzymkę do Warszawy. W programie: katedra św. Jana wraz z kryptami królów i świętych, sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, grób i muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Muzeum św. Zygmunta Felińskiego, Muzeum Miłosierdzia św. s. Faustyny. Koszt 200 zł. W cenie: autobus, obiad, ubezpieczenie, przewodnicy i bilety wstępu, parkingi. Więcej szczegółów za tydzień. Zapisy od dzisiaj w zakrystii. Będzie tylko jeden autobus.