UROCZYSTOŚC CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 LISTOPADA 2023R.

 1. W tygodniu po Mszy porannej i wieczornej wypominki za zmarłych.
 1. Jutro wspomnienie Matki Bożej od Cudownego Medalika – zapraszamy czcicieli Cudownego Medalika. Medalik będzie jutro rozdawany na Mszy wieczornej. Więcej informacji o Cudownym Medaliku na parafialnym FB.
 1. Jutro po Mszy wieczornej nabożeństwo do rodziny Ulmów. Trwa peregrynacja relikwii po rodzinach. Zapraszamy do dalszego zapisywania się.
 1. Jutro spotkanie formacyjne róży św. Rity. Spotkania kolejnych róż będą w nowym roku.
 1. We wtorek spotkanie dla dzieci komunijnych z klas IIIa i IIIb i ich rodziców. Zapraszamy na Msze św. o 18.00,  na której dzieci otrzymają medaliki. Po Mszy krótkie spotkanie organizacyjne
 1. We wtorek modlić się będziemy za wstawiennictwem św. Szarbela. W tym tygodniu katechezy dla dorosłych nie będzie.
 1. W środę rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 1. We czwartek święto św. Andrzeja Apostoła. Od 17.15 adoracja i możliwość spowiedzi.
 1. We czwartek po Mszy wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów.
 1. I piątek miesiąca. Spowiedź od 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00 z Komunią o 17.00 i 17.30. O 9.00 wyjazd do chorych – prosimy zgłosić w zakrystii.
 1. W piątek spotkania oazy: 16.30 młodsza, 19.00 starsza.
 1. I sobota miesiąca: o 10.00 próba scholii, po Mszy wieczornej różaniec fatimski za zmarłych z wypominków.
 1. W tym tygodniu przypada 14 rocznica śmierci śp. ks. prałata Kazimierza Guzego. Msze św. w jego intencji będą o 7.00 w piątek i w niedzielę.
 1. I niedziela miesiąca – początek Adwentu – na każdej Mszy aspersja, a po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W przyszłą niedzielę na prymarii poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabywać w zakrystii – składane ofiary przeznaczone będą na opłacenie ogrzewania kościoła.
 1. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będą do nabycie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – małe po 10 zł, a duże po 20 zł.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwentową akcję dobroczynną „Paczuszka dla maluszka”. Polega ona na zbiórce środków higieny dla małych dzieci: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki i mydła. Zebrane rzeczy przekazywane są do Domów Małego Dziecka, do Domów Samotnej Matki, do Hospicjów dla Dzieci oraz na Ukrainę. Przed obrazem św. Antoniego – patrona dobroczynności wystawiony będzie kosz, do którego można składać dary. Na ten cel możemy także składać ofiary do skarbony „Chleb św. Antoniego” w balaskach. Część ofiar przekazania zostanie na pomoc dzieciom w Republice Południowej Afryki. Na pamiątkę możemy zabrać papierową bombkę choinkową – do zawieszenia na domowej choince – jako udokumentowanie naszej ofiarności.
 1. Zapowiedzi przedślubne: Szymon Płonka – Gabriela Mularz (zap. II).
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny a ul. Tarnoposkiej numery parzyste całość: 2, 10, 12, 16, 18, 22, 24, 26, 30, 32, 34, 36, 38, 68.
 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjna z ubiegłej niedzieli – złożono 13 tys. zł. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne.
 1. Temat intencji mszalnych. Rozpoczęliśmy odprawianie intencji pogrzebowych z czerwca 2022 r. Na ten rok już intencji nie przyjmujemy. Msze gregoriańskie wysyłamy do odprawienia poza parafią.
 1. Planowana na feriach pielgrzymka do Andaluzji w Hiszpanii zostaje odwołana. Za tydzień podamy propozycję wyjazdu wakacyjnego w  I połowie sierpnia.
 1. W najbliższy piątek 1 grudnia w godzinach 10.00-14.00 w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie będzie giełda pracy dla niepełnosprawnych. Szczegóły na naszym FB.
 1. Od jutra nasi strażacy roznosić będą po domach swoje kalendarze. Zakup kalendarza jest formą wdzięczności za ich służbę i wsparciem jednostki.
 1. Dzisiaj zapowiadana zbiórka do puszek na remont Ośrodka Caritas w Myczkowcach.