Ogłoszenia – XI Niedziela Zwykła, 18.06.2016 r.

OGŁOSZENIA –XI NIEDZIELA ZWYKŁA
18 CZERWCA 2017 R.

1. Dziękujemy ks. Jackowi Szczęchowi z Seminarium Duchownego za dzisiejsze słowo nt. „Kobiecość – powołanie i zadanie”; na Mszy o 12.00 przyjęcie 10 nowych ministrantów, o 15.30 nabożeństwo do Bożego Serca i procesja eucharystyczna.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, po Mszy wieczornej procesja eucharystyczna, zapraszamy z małymi dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy do świecenia korony różańcowe: w poniedziałek – Marii Mróz, wtorek – Marii Pałka, środa – Elżbiety Głodowskiej, czwartek – Rozalii Jacek.

3. W poniedziałek po Mszy wieczornej zbiórka ministrantów z III klasy szkoły podstawowej.

4. We wtorek o 20.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z II klasy gimnazjum i ich rodziców. Prosimy przynieść wypełnione deklaracje zgłoszeniowe.

5. W czwartek zakończenie oktawy: 17.45 adoracja i spowiedź dzieci na zakończenie roku szkolnego, o 18.00 nabożeństwo do Serca Bożego i procesja eucharystyczna, następnie Msza św., a po niej poświęcenie wianków i błogosławienie małych dzieci.

6. W piątek o 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego – zapraszamy dyrekcję szkoły, nauczycieli i wychowawców, dzieci wraz z rodzicami, zapraszamy całe przedszkole sióstr.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela.

9. W niedzielę różaniec róża Teresy Basiura.

10. Zapowiedzi: Wojciech Reinert – Magdalena Kawa, Robert Krynicki – Karolina Świder (zap. I), Mateusz Surówka – Sabina Skubisz (zap. III).

11. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Poselskiej prosimy rodziny: Barbary Kawa, Anny Głodowskiej, Agnieszki Bryś, Iwony Bryś, Władysława Borowiec, Zofii Pitera, Janiny Pięta, Anny Górskiej, Zofii Kozik, Teresy Grzebyk, Anny Borowiec, Małgorzaty Borowiec.

12. Zamykamy zbiórkę na pomoc misjom w Czadzie – budowa studni głębinowej. Bóg zapłać! Łącznie zebraliśmy 17 720 zł (zbiórki do puszek – 8 550 zł, makulatura – 3 570 zł, skarbona w balaskach – 1 730 zł, „Chleb św. Antoniego (odpust) – 1 700 zł, wpłaty na konto 1000 zł, zbiórka Szkolnego Koła Caritas wśród dzieci – 620 zł, dar kandydatów do bierzmowania – 470 zł, dary indywidualne – 80 zł ). Ks. Edward Ryfa – misjonarz z Czadu będzie gościł u nas w drugą niedzielę lipca, wtedy przekażemy mu nasze ofiary.

13. Parafia nasza przez cały rok szkolny fundowała obiady dla czterech dzieci w szkole. Na ten cel zebrano łącznie 2 540 zł (zbiórka do puszek 1 250 zł, datki do skarbony w balaskach 1290 zł). Koszt obiadów 2 053 zł. Na przyszły rok pozostało 487 zł. Bóg zapłać za ofiary!

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za grzechy przeciw życiu, w sobotę, 1 lipca. W programie: godz. 9.00 Eucharystia, godz. 10.00 wykład ks. Jana Kobaka, diecezjalnego duszpasterza rodzin, godz. 11.00 Droga Krzyżowa, godz. 12.30 agapa, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego na Kalwarii Trzeciego Tysiąclecia przy pomniku nienarodzonych.

2.Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra. Istnieje też możliwość na drugim stopniu zdobycia przygotowania pedagogicznego.

3. Rozpoczęcie o godz. 14.00 uroczystą Mszą św., a następnie na placu przykościelnym występy artystyczne zespołów lokalnych, degustacja potraw staropolskich, stoiska gastronomiczne, atrakcje dla dzieci. O godz. 19.00 koncert gościa specjalnego – ELENI. Zakończenie o 21.00 Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na stronie internetowej parafii pod adresem www.parafia.lutoryz.pl. Serdecznie zapraszamy!„