XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA 2 SIERPNIA 2020 R.

1. W tygodniu Msze św. o 7.00 i 18.00.

2. We wtorek wspomnienie św. Jana Vianneya – nabożeństwo do św. Antoniego. Po Mszy wieczornej zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.

3. W środę przypada uroczystość odpustowa Matki Bożej Śnieżnej – głównej patronki naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do świętowania. Msze św. będą: 7.00, 9.00, 11.00 – suma i o 18.00. Pół godziny przed każda Mszą św. możliwość spowiedzi. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. prof. dr hab. Stanisław Nabywaniec z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

4. I czwartek miesiąca – Uroczystość Przemienienia Pańskiego – od 17.15 adoracja.

5. I piątek miesiąca: 6.30 spowiedź, 8.30 wyjazd do chorych w domach – prosimy zgłaszać w zakrystii, 17.00 spowiedź, o 17.30 Komunia św. o 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Bożego Serca.

6. W niedzielę różaniec róża Marii Mróz.

7. Zapowiedzi: Damian Kargol i Marta Komórek, Bartosz Borowiec i Dominika Skromak (zap. I); Rafał Błoński i Dorota Drozd, Mateusz Piziurny i Justyna Roczek (zap. II).

8. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie. W tym tygodniu z ul. Ustronnej prosimy rodziny z numerów: 11, 11a, 11b, 17, 19, 23, 25, 27, 29, 35, 49, 6, 12.

9. Witamy nową siostrę zakonną s. Annę Watras, która podejmie obowiązki przełożonej domu i dyrektorki przedszkola. Siostrze życzymy wielu łask Bożych i sił do spełniania zleconych obowiązków.

10. W dniach 11-13 sierpnia w naszej parafii będą organizowane Rekolekcje Młodzieżowe: „Młodość jest wartościowa” pod patronatem Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy dzieci od 4 klasy i młodzież na 3 dniowy mini-turnus. Zabawy integracyjne, spotkania w grupach z animatorami, świadectwa starszej młodzieży, katecheza kapłana, rajd na Przylasek, a na zakończenie planowany grill z tańcami, to pewne punkty planowane w tych dniach. Wszystkie informacje są zamieszczone na plakacie na drzwiach w kościele oraz na Internecie. Potrzebna jest zgoda rodziców, formularze można pobrać w zakrystii.

11. 14 sierpnia będzie piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym. Serdecznie zapraszamy także dzieci i młodzież z rodzicami w ramach rekolekcji. Zbiórka w kościele 13.10, a wyjście o 13.30. Msza w Borku o 17.00 – obowiązują maseczki. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Michał. Szczegóły na plakacie.

12. W tym roku w niedzielę 20 września przypada 40 rocznica śmierci ks. Kazimierza Żydzika, który był proboszczem w Budziwoju w latach 1960 – 1980. Z tej racji pragniemy zorganizować wystawę zdjęć prezentujących osobę i życie ks. Żydzika. Dlatego zwracamy się do parafian z prośbą o użyczenie posiadanych zdjęć. Prosimy o przynoszenie ich w podpisanej kopercie do zakrystii. Wszystkie zdjęcia zostaną oddane.

13. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Jeleniowi z Odessy (Ukraina) za dzisiejsze słowo Boże. Przed kościołem ks. Grzegorz będzie zbierał ofiary na funkcjonowanie tamtejszej parafii.