UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH  1 LISTOPADA 2020 R.

 

 1. Dzisiaj do południa porządek Mszy niedzielny. Msza św. o 10.30 będzie transmitowana. Po południu Msza o 14.00, a po jej zakończeniu modlitwy za zmarłych w kościele – nie będzie procesji na cmentarz. Nie będzie Mszy o 16.00 i 18.00.
 1. Z powodu epidemii dziś i jutro cmentarze w całym kraju są zamknięte. Prosimy, aby dostosować się do tego wymogu i nie udawać się na cmentarze. Ludzie starsi proszeni są o pozostanie w domu.
 1. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. będą o 7.00, 9.00 i 18.00 – będzie transmitowana – bezpośrednio po Mszy św. wieczornej nieszpory za zmarłych. Jutro prosimy o składkę na wywóz śmieci z cmentarza.
 1. W tygodniu Msze św. o 7.00 i 18.00, która będzie transmitowana. Po Mszy wieczornej nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami – składamy je w kopercie na tacę lub u siostry w zakrystii.
 1. W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 1. I czwartek – dzień modlitwy o powołania do służby Bożej, od 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.
 1. I piątek: 6.30 spowiedź, 7.00 Msza i nabożeństwo do Bożego Serca, 16.30 spowiedź z Komunią o 17.00 i 17.30, 18.00 Msza św. z nabożeństwem wypominkowym. Z powodu epidemii wyjazdu do chorych nie będzie.
 1. I sobota miesiąca – po Mszy wieczornej różaniec fatimski za zmarłych.
 1. W niedzielę przeżywać będziemy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – zbiórka  do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Republice Środkowoafrykańskiej. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Miejskiej prosimy rodziny: 117, 113, 103a, 95, 79, 69, 73, 53, 51a, 51, 45, 35.
 1. Na cmentarzu dbajmy o segregację śmieci: znicze, wkłady, plastikowe kwiaty i doniczki składamy do kontenerów blaszanych, a trawę i kwiaty naturalne – bez doniczek składamy do pojemnika betonowego. Na cmentarzy postawiona jest kabina toaletowa.
 1. Starajmy się zachować umiar w kwiatach i zniczach. Są one elementem dekoracyjnym, ale naszym zmarłym nie niosą one żadnej pomocy. Te dni powinny być wypełnione modlitwą za zmarłych, bo tylko ona pomaga im w osiągnięciu zbawienia.
 1. Tego roku Stolica Apostolska rozciągnęła na cały listopad możliwość zyskania odpustu za zmarłych. Warunki: nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, Komunia św. sakramentalna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego („Wierzę w Boga”, „Pod Twoją obronę”). Odpust – darowanie kary czyśćcowej zupełne lub częściowe możemy zyskać raz dziennie i możemy go ofiarować za jedną osobę zmarłą.
 1. W związku z epidemią zachowujmy sanitarne wymogi w kościele: maseczki, dezynfekcja rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu, dystans między osobami. Komunia św. udzielana jest na rękę, a do ust w ostatnim podejściu do stopnia. Cmentarze możemy odwiedzać dopiero od  wtorku. Rozłóżmy to na cały miesiąc.
 1. Jest nowy numer darmowej gazety „Dobre nowiny”