Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu

I NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA, 3 GRUDNIA 2017 R.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 obchodzimy rocznicę śmierci ks. Kazimierza Guzego.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adewnt, czas duchowego przygotowania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Trwa Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia. Spowiedź adwentowa będzie w piątek 22 grudnia.

3. Od jutra rozpoczynają się roraty, które będą o 18.00.Wszystkich serdecznie zapraszamy, a zwłaszcza dzieci przedszkolne i z młodych klas szkoły podstawowej oraz dzieci komunijne z lampionami, które są znakiem adwentowego czuwania. Na roratach będzie realizowany program o św. Józefie pt. „Strażnik skarbów”. – prosimy mężczyzn, mężów i ojców. Dla dzieci będą plansze, naklejki, konkursy z nagrodami oraz losowanie figurek Dzieciątka Jezus, MB Niepokalanej i św. Józefa.

4. Dzisiaj rozpoczynamy także nowy rok kościelny i rok duszpasterski, który przeżywamy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Będziemy bardziej poznawali Osobę Ducha Świętego i sakrament bierzmowania.

5. We wtorek w przedszkolu sióstr będzie spotkanie ze św. Mikołajem. Małe dzieci spoza przedszkola można przyprowadzić na godz. 11.30.

6. I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania. Od 17.15 adoracja i spowiedź.

7. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy na „Godzinę Łaski” od 12.00 do 13.00, na stoliczku będą wyłożone pomoce do modlitwy. Nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie – w krajach dawnego Związku Radzieckiego. Różaniec róża Teresy Basiura. Na Mszy św. o 12.00 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych.

9. Spotkania dla bierzmowanych: kl. III gimnazjum – we wtorek o 18.00 spotkanie z delegatem biskupim ds. bierzmowania ks. Januszem Podlaszczakiem, kl. VII szkoły podstawowej – we wtorek o 19.00. Inne spotkania: ministranci – poniedziałek o 18.00, oaza w piątek, schola w sobotę o 16.30.

10. Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła, w tym tygodniu z ul. Herbowej prosimy rodziny: Haliny Worosz, Ewy Grochala, Renaty Skarbowskiej, Krystyny Skarbowskiej, Małgorzaty Cioch, Anny Cioch, Pauliny Gawrońskiej-Lasek, Zofii Banaś, Agaty Kadłuczka, Marii Budzisz, Sabiny Budzisz.

11. Zapowiedzi: Wojciech Gieroń-Kamila Drewniak (zap. I).

12. Dziękujemy fundatorom za zakupienie do kościoła nowego gongu o 3 tonach brzmienia.

13. Młodzież z Caritas w przedsionku sprzedaje świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece duże po 12 zł., a małe po 5 zł.

14. U siostry w zakrystii są opłatki na stół wigilijny. Ofiara jest na ogrzewanie kościoła.

15. Od jutra nasi strażacy będą po domach rozprowadzać kalendarze. Prosimy o życzliwe przyjęcie.

16. Na terenie naszej parafii jest Dom Dziecka, w którym mieszka 15 dzieci. Wzorem lat ubiegłych pragniemy zorganizować dla nich akcję „Słodkie Święta”. Od dziś przez dwa tygodnie będziemy zbierać dla tych dzieci słodycze. Przed Mszami kosz będzie wystawiony przed obrazem św. Antoniego. Można też na ten cel złożyć ofiarę do skarbony „Chleb św. Antoniego”. Bóg zapłać.

17. Dzieci z Przedszkola Sióstr postanowiły zgłosić wychowawczynię Dorotę Borkowską do odznaczenia Orderem Uśmiechu. Odczytamy komunikat dzieci. Jest on też na parafialnym FB.

18. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. kanclerzowi Jerzemu Buczkowi za przewodniczenie Mszy św. i za Boże słowo. Dziękujemy wszystkim obecnym kapłanom, na czele ks. Bernardem Guzy za obecność i modlitwę za śp. ks. Kazimierza Guzego w 8 rocznice śmierci. Dziękujemy LSO, scholii i chórowi.

OGŁOSZENIA DIECEZJALNE

1. W związku z Ogólnopolską Pielgrzymką Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 26-27 maja 2018 r. w ramach duchowego przygotowania do pielgrzymki w poszczególnych diecezjach dokonuje się peregrynacja Relikwii i Obrazu: „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia”. Relikwie i Obraz w pierwszej kolejności (od 18 czerwca do 14 października 2017 r.), już peregrynowały po kaplicach szpitalnych i hospicyjnych naszej diecezji. W najbliższym czasie (począwszy od 3 grudnia 2017 r.) rozpocznie się druga tura peregrynacji do kaplic w DPS i ZOL oraz innych ośrodków medycznych.

2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny na rekolekcje adwentowe, których tematem będzie wezwanie: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w dniach 8 – 10 grudnia 2017 r. w czasie Mszy św., o godz. 14:30. Rekolekcje te będą równocześnie kontynuacją comiesięcznych spotkań formacyjnych dla pracowników służby zdrowia. Księży Kapelanów, spoza Rzeszowa, prosimy o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych rekolekcji adwentowych. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl
3. Zapraszamy do udziału w I Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości, który odbędzie się w sobotę,
9 grudnia br. W programie: godz. 9.00 Msza św. w kościele św. Rocha w Rzeszowie pod przewodnictwem bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości; o godz. 10.30 Konferencja w Instytucie: 10.30-13.35 – wykłady, 13.35 – przerwa obiadowa, 14.30 – debata panelowa, podsumowanie kongresu. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału, zwłaszcza członków grup.

4. W II Niedzielę Adwentu, 10 grudnia, o godz. 17.15 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędzie się Koncert Uwielbienia w wykonaniu Grupy Uwielbienia
z Brzezin. Wcześniej o godz. 16.30 Msza św. Zapraszamy do udziału.

5.Siostry Sercanki zapraszają na Rekolekcje Sylwestrowe dla dziewcząt i chłopców (wiek 15+)
w dniach 30 grudnia – 1 stycznia, które odbędą się w Domu św. J. S. Pelczara w Korczynie. Zgłoszenia u s. Amandy Adamczyk, tel. 798 309 906.

6.WSD w Rzeszowie zaprasza w czwartek, 14 grudnia 2017 r. na konferencję naukową
o muzyce kościelnej. Zaproszenie kierowane jest głównie do Księży, Organistów i Dyrygentów. Konferencja ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

7.Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI oraz Wspólnota Dobrego Pasterza przy parafii św. Krzyża w Rzeszowie zapraszają na Rekolekcje Adwentowe: „Zstąpił z wysokości, by stać się naszym bratem”. Odbywać się one będą przez trzy kolejne wtorki Adwentu (5, 12 i 19 grudnia) w parafii św. Krzyża w Rzeszowie. O godz. 18.30 Eucharystia, następnie katecheza oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Gnat i ks. Przemysław Jamro.